Przedszkole przyszłości w Wilkowie

Szkoła Podstawowa w Wilkowie (Gmina Wiejska Głogów) zakwalifikowała się do projektu pod nazwą “Przedszkole przyszłości – program edukacji przedszkolnej”. Celem tego projektu jest poprawa jakości i metod kształcenia dzieci w przedszkolu poprzez modernizację treści i metod kształcenia dzięki opracowaniu i wdrożeniu innowacyjnego programu edukacji przedszkolnej ze szczególnym uwzględnieniem aktywności twórczej i umiejętności konstrukcyjno-przestrzennych w edukacji przedszkolnej. W projekcie pod nazwą “Przedszkole przyszłości – program edukacji przedszkolnej” uczestniczyć będzie dwadzieścia placówek z terenu województwa dolnośląskiego.

Celem projektu pod nazwą “Przedszkole przyszłości – program edukacji przedszkolnej” jest poprawa jakości i metod kształcenia dzieci w przedszkolu poprzez modernizację treści i metod kształcenia, dzięki opracowaniu i wdrożeniu innowacyjnego programu edukacji przedszkolnej ze szczególnym uwzględnieniem aktywności twórczej i umiejętności konstrukcyjno-przestrzennych w edukacji przedszkolnej. W programie będzie uczestniczyć dwadzieścia placówek z terenu województwa dolnośląskiego. Projekt jest skierowany szczególnie do placówek z obszarów wiejskich i małych miast do 25 tysięcy mieszkańców. Do programu zakwalifikowała się Szkoła Podstawowa w Wilkowie (Gmina Wiejska Głogów). W ramach projektu zostaną przeszkoleni nauczyciele z zakresu stosowania technologii informatycznej w zajęciach. Szkoła otrzyma także owoczesne pomoce naukowe – zestawy multimedialne, ćwiczenia dla uczniów, scenariusze zajęć, informatory dla rodziców, układanki i maskotki. Szkoła Podstawowa w Wilkowie zajęcia z wykorzystaniem nowej techniki rozpocznie od 1 września 2015 roku. Projekt pod nazwą “Przedszkole przyszłości – program edukacji przedszkolnej” jest finansowany ze środków z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Oprócz Szkoły Podstawowej w Wilkowie na liście znajdują się także placówki z: Skokowa, Złotoryi, Świątnika, Siechnic, Kamieńca Wrocławskiego, Strzelina, Piechowic, Udanina, Niemstowa, Kamiennej Góry, Danielowic, Wysokiej, Mieczkowa, Wądroża Wielkiego, Zawidowa, Nowogrodźca, Domaszkowa, Dłużyny Dolnej oraz Jaworzyna Śląskiego. Stworzona została także lista rankingowa placówek, które chciały dostać się do tego projektu. Warto wspomnieć, że na siódmym miejscu na liście rankingowej znajduje się Przedszkole Publiczne w Grębocicach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…