Uczniowie z Gimnazjum numer 2 gonili za indeksem

W ubiegłą środę (17 kwietnia) odbył się trzeci etap powiatowego konkursu pod nazwą “W pogoni za indeksem”. W tym roku odbyła się czwarta edycja tego konkursu. Jego organizatorem jest Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego. Konkurs odbywał się pod patronem Starostwa Powiatowego w Głogowie oraz Kuratora Dolnośląskiego. Silną reprezentację wystawiło Gimnazjum numer 2 imienia Ireny Sendler w Głogowie. Gimnazjum numer 2 reprezentowało ośmiu finalistów, którzy pokonali 268 uczestników.

Konkurs pod nazwą “W pogoni za indeksem” jest skierowany dla uczniów szkół gimnazjalnych. Jego celem jest popularyzowanie i pogłębianie wiedzy, wdrażanie uczniów do samokształcenia oraz doskonalenia umiejętności kluczowych i przedmiotowych oraz integrowanie środowisk edukacyjnych związanych z III i IV etapem kształcenia (gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne). Laureaci otrzymują nagrody rzeczowe oraz dyplomy w formie indeksów. Takie indeksy umożliwiają uczniom otrzymanie dodatkowych punktów rekrutacyjnych do szkół ponadgimnazjalnych i rozpoczęcie nauki w wybranej przez siebie szkole w Powiecie Głogowskim. Konkurs podzielony jest na trzy kategorie – język polski, matematyka oraz geografia. W każdej kategorii zaś wybierani są trzej laureaci. Finał konkursu pod nazwą “W pogoni za indeksem” odbył się w ubiegłą środę (17 kwietnia). Silną reprezentacje wystawiło Gimnazjum numer 2 imienia Ireny Sendler w Głogowie. Ośmiu reprezentantów pokonało 268 uczniów. Finaliści z Gimnazjum numer 2 to: Agnieszka Ogrodnik, Aleksandra Madej, Aleksandra Lubecka, Krzysztof Dziadosz, Marcin Lisiecki, Filip Dyba, Sergiusz Mazan oraz Monika Burzmińska. Uczniowie z Gimnazjum numer 2 dobrze poradzili sobie z zadaniami, które przed nimi stawiało uczestnictwo w konkursie. Agnieszka Ogrodnik i Marcin Lisiecki z Gimnazjum numer 2 okazali się najlepsi z języka polskiego. Trzecią laureatką z języka polskiego została Joanna Bielska z Gimnazjum w Nielubi. W konkursie z matematyki najzdolniejsi okazali się: Małgorzata Burkiewicz z Gimnazjum numer 1, Filip Dyba z Gimnazjum numer 2 oraz Daria Puchalska z Gimnazjum numer 5. W konkursie geograficznym laureatami zostali: Dominik Wojtalik z Gimnazjum numer 3, Dominika Kida z Gimnazjum numer 1 oraz Sergiusz Mazan z Gimnazjum numer 2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Pasowanie na ucznia w Ekologicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie

Wczoraj pierwszoklasiści z Ekologicznej Szkoły Podstawowej numer 7 w Głogowie oficjalnie dołączyli do uczniowskiej społeczności. W uroczystości pasowania na ucznia uczestniczyła dyrekcja Szkoły: dyrektor Marek Cymbaluk ,zastępcy dyrektora Beata Pieta-Tarnawczyk i Małgorzta Bereszyńska , przewodnicząca Rady Rodziców Dorota Kruszyna oraz licznie przybyli dumni rodzice i dziadkowie. Zebrani goście obejrzeli piękny taniec w wykonaniu pierwszaków, wysłuchali wierszy i piosenek, a ponieważ w tym roku obchodzimy rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nie zabrakło również wątku patriotycznego…

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zaprasza na wykład i wycieczkę patriotyczną

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zaprasza głogowian na wykład oraz wycieczkę patriotyczną! Będzie to już siódma wyprawa z cyklu „Śladami tradycji niepodległościowych w Wielkopolsce”. Uczestnicy w najbliższą sobotę odwiedzą Poznań i Kórnik. Natomiast dzień wcześniej, w piątek 16-go listopada będzie można wysłuchać wykładu o powstaniu wielkopolskim i jego wpływie na kształtowanie granic II Rzeczpospolitej.