Joanna Bielska wygrała walkę o indeks

Joanna Bielska uczennica trzeciej klasy z Gimnazjum imienia Jana Pawła II w Nielubi wywalczyła indeks w Powiatowym Konkursie Polonistycznym w ramach konkursu pod nazwą “W pogoni za indeksem”. Konkurs odbył się w ubiegłą środę (17 kwietnia). W tym roku była to czwarta edycja konkursu, w którym gimnazjaliści gonią za indeksem.

Organizatorem konkursu pod nazwą “W pogoni za indeksem” jest Powiatowe Centrum Poradnictwa Psychologiczno- Pedagogicznego i Doskonalenia Nauczycieli w Głogowie. Głównym celem konkursu jest stworzenie płaszczyzny pozytywnej i twórczej rywalizacji uczniów oraz integrowanie środowiska edukacyjnego szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs swoim honorowym patronatem objęli: Dolnośląski Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Głogowskiego, Prezydent Miasta Głogowa oraz Fundacja Polska Miedź, która jest jednocześnie głównym sponsorem nagród dla finalistów i laureatów konkursów. W bieżącym roku w konkursie łącznie uczestniczyło 288 gimnazjalistów, którzy rywalizowali w trzech kategoriach: matematyka, język polski i geografia. 288 uczniów pierwszy raz zmierzyło się ze sobą w etapie szkolnym, z którego do drugiego, rejonowego etapu zakwalifikowało się 67 z nich. Po zaciekłej i trudnej rywalizacji do ścisłego finału poszczególne komisje konkursowe zakwalifikowały 31 najlepszych gimnazjalistów. Finałowa rywalizacja, która odbyła się w ubiegłą środę (14 kwietnia) wyłoniła dziewięciu laureatów, po trzech z każdej kategorii. Wśród laureatów konkursu pod nazwą “W pogoni za indeksem” znalazła się uczennica z Gimnazjum imienia Jana Pawła II w Nielubi (Gmina Żukowice). Joanna Bielska, bo o niej mowa, okazała się najlepsza w języku polskim. Warto wspomnieć, że Joanna Bielska była jedyną finalistką spoza Głogowa. Pozostałe osoby to uczniowie gimnazjów z terenu miasta Głogowa.

Wszyscy finaliści i laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, a dziewięciu najlepszych gimnazjalistów otrzymało również indeksy, które gwarantują im dodatkowe punkty rekrutacyjne do wymarzonych szkół ponadgimnazjalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…