Na wysypisku śmieci będzie miejsce piknikowe?

Za dwa lata miejsce masowego składowania odpadów komunalnych w Białołęce (Gmina Pęcław) ma się zamienić w miejsce piknikowe, gdzie będzie można urządzać między innymi spotkania przy grillu. Plany te związane są z tym, że Gmina Pęcław przystąpiła do rekultywacji wysypiska w Białołęce. Oznacza to, że miejsce, w którym znajduje się teraz wysypisko odzyska dawne walory przyrodnicze.

Mówi się, że cała nasza ziemia powoli się zaśmieca. Żeby temu zapobiec organizowane są różnego rodzaju akcje proekologiczne, między innymi segregacja śmieci, czy uświadamianie ludzi o nie wyrzucaniu odpadów w lasach lub innych przyrodniczych miejscach. Gmina Pęcław znalazła sposób, żeby wokół nas zrobiło się bardziej zielono. Gmina planuje rekultywacje wysypiska śmieci w Białołęce. Oznacza to, że miejsce masowego składania opadów komunalnych będzie wyglądało tak jak dawniej, czyli zanim stało się wysypiskiem. Planuje się, że taki stan rzeczy nastąpi za dwa lata i wtedy w tym miejscu będzie można spędzać czas na przykład przy grillu. Koordynatorem działań, które mają przywrócić teren użytkowi publicznemu, jest należąca do samorządu województwa spółka Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej. Gmina Pęcław także ze swojej strony powoła firmę, która będzie prowadzić rekultywację na miejscu. Koszt wykonania tego zadania to prawie dwa miliony złotych. Większość kwoty, zostanie pokryta z funduszy unijnych (Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko), kolejne 10 procent pochodzić będzie z Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Udział finansowy Gminy Pęcław wyniesie zaś pięć procent wszystkich kosztów.

Prace w tym miejscu już ruszyły, a to oznacza, że na to miejsce nie można już wywozić śmieci oraz gruzu. Planuje się, że rekultywacja zakończy się w 2015 roku. Wtedy zamiast wysypiska śmieci będą tam ławki, grill i ścieżki edukacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…