W Polkowicach debata o sprzedaży alkoholu

Wymiana doświadczeń oraz wypracowanie wspólnych metod zapobiegania naruszeniom przepisów w rejonach lokali gastronomicznych – to wynik debaty zorganizowanej przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach z tamtejszymi przedsiębiorcami. Debata odbyła się w ubiegły czwartek (25 kwietnia) w Urzędzie Gminy w Polkowicach.

W ubiegły czwartek (25 kwietnia) w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Polkowicach odbyła się debata zorganizowana z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach inspektora Witolda Trzmielewskiego. Gospodarzami spotkania byli Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach młodszy inspektor Dariusz Łopuszyński oraz Kierownik Wydziału Inicjatyw Gospodarczych i Rynku Pracy, Urszula Łażewska. W debacie uczestniczyli policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, przedstawiciele Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pracownicy Urzędu Gminy w Polkowicach oraz zaproszeni restauratorzy i właściciele sklepów, stacji paliw z terenu gminy Polkowice, w których sprzedawany jest alkohol.
Przedmiotem debaty było szeroko rozumiane bezpieczeństwo klientów oraz mieszkańców w rejonach funkcjonowania lokali gastronomicznych. W pierwszej części policjanci omówili przepisy Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz wybrane artykuły zawarte w kodeksie wykroczeń, które szczególnie łamane są w pobliżu tych lokali. Następnie odbyła się dyskusja wszystkich uczestników spotkania. Rozmowa polegała głównie na wymianie własnych doświadczeń. Wspólnie dokonywano oceny dotychczasowych problemów oraz wypracowywano rozwiązania, które będą pomocne przy przeciwdziałaniu naruszeniom ładu i porządku publicznego. Jak podkreślał Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Polkowicach asp.sztab. Grzegorz Nowak, polkowiccy policjanci służą wsparciem i informacją wszystkim przedsiębiorcom pragnącym prowadzić działalność gospodarczą zgodnie z przepisami prawa. Zwłaszcza teraz, gdy ponownie ożyją polkowickie lokale- warto sobie przypomnieć obowiązujące zasady. Pracownicy Urzędu Gminy w Polkowicach wspólnie z członkami Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach wielokrotnie organizowali już spotkania i szkolenia o tej tematyce. Wszyscy uczestnicy chwalili jednak przyjętą formę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…