Miesiąc profilaktyki w Szkole Podstawowej w Kotli

W marcu i w kwietniu w Szkole Podstawowej imienia Kornela Makuszyńskiego w Kotli odbyło się przedsięwzięcie promujące profilaktykę uzależnień. Dzięki pomocy i wsparciu finansowemu Gminnej Komisji do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kotli możliwe było zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów z zakresu profilaktyki uzależnień dla uczniów klas od cztery do sześć, w których wzięło udział łącznie 142 uczniów.

W marcu i w kwietniu bieżącego roku w Szkole Podstawowej imienia Kornela Makuszyńskiego w Kotli odbyło się przedsięwzięcie promujące profilaktykę uzależnień. Warsztaty dla dzieci z klas od cztery do sześć przeprowadziła Beata Cieśla – terapeuta z Centrum Pomocy Rodzinie w Głogowie. Naczelnym celem zajęć było: zapoznanie uczniów z definicjami uzależnień, przygotowanie uczniów do świadomych wyborów dotyczących własnego zdrowia, a także uwrażliwienie na dostrzeganie wpływu nikotyny i alkoholu na organizm człowieka, wskazywanie przyczyn, dla których należy unikać towarzystwa palaczy oraz osób spożywających alkohol i palących papierosy, rozwijanie postaw asertywnych, rozwijanie umiejętności efektywnego odmawiania oraz kształcenie postaw kreatywnych. Zajęcia profilaktyczne zostały przeprowadzone także dla uczniów klas I do III. Uczestniczyli oni w konkursie promującym zdrowy styl życia pod tytułem “Wiem jak chronić swoje zdrowie”. Na podstawie przeprowadzonych zajęć z pedagogiem szkolnym Ewą Kempą oraz pielęgniarką Anetą Łukasik uczestnicy zajęć wykonali prace plastyczne promujące zdrowie i potrzebę dbania o nie. W konkursie przyznano następujące nagrody i wyróżnienia: pierwsze miejsce przypadło dla Wiktorii Judasz z klasy pierwszej. Najlepszy wśród uczniów klas drugich okazał się Norbert Karczewski. Wśród uczniów klas trzecich najładniejszą prace wykonał Gracjan Paszkowski. Nagrody dla uczestników konkursu zakupiono ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kotli.

Miesiąc profilaktyki to również udział uczniów klas I- III i Oddziału Przedszkolnego w przedstawieniu Teatru Edukacji ,,Maska” z Krakowa ze sztuką ,,Małe, co nieco tygryska”. Aktorzy poprzez grę na żywo i utrzymanie interaktywnego charakteru spektaklu wyzwalają u młodego widza emocje. Dzięki temu przekaz treści wychowawczych jest bardziej efektywny. Widowisko teatralne miało na celu pomóc dzieciom zrozumieć potrzebę zdrowego odżywiania, aktywnego wypoczynku i dbania o czystość oraz unikania najmniejszego kontaktu ze szkodliwymi substancjami wywołującymi złe samopoczucie. Uczniowie w miłej, zabawnej atmosferze uczyli się, jak dbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, żywo reagowali na to, co działo się w trakcie spektaklu, niektórzy mogli przez chwilę poczuć się jak aktorzy na scenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…