Sparta Grębocice toczy bój o utrzymanie w okręgówce!

Po długim, majowym weekendzie wiele miało się wyjaśnić. Wyjaśniło się na tyle, że śmiało możemy powiedzieć iż Sparta Grębocice, w której występuje przynajmniej połowa byłych piłkarzy m.in. Chrobrego Głogów, do końca walczyć będzie o pozostanie w piłkarskiej Klasie Okręgowej. Nie wiele w tej sprawie zmieniło wczorajsze, wysokie zwycięstwo nad Przyszłością Prusice 6-1.

Wysokie zwycięstwo ze słabym rywalem.

Wczoraj (05.05.2013) o godz. 17:00 podopieczni trenera Michała Papuszki podejmowali na własnym terenie zamykającą tabelę Przyszłość Prusice. Goście dotrzymywali kroku zaledwie przez kilkanaście minut pierwszej połowy. Chwilę potem (hat-trickiem) worek z bramkami rozwiązał Gródecki, który zapoczątkował ostre strzelanie do bramki rywalaBiorąc pod uwagę wszystkie spotkania które na wiosnę rozegraliśmy, był to zdecydowanie najsłabszy przeciwnik. Cieszą nas jednak punkty, które w poprzedniej rundzie, w Prusicach wywalczone były w niezwykle ciężkich okolicznościach. Dopóki rywal nie stracił dwóch, trzech bramek mecz stał pod znakiem zapytania – komentował Michał Papuszka, szkoleniowiec Sparty Grębocice.

Majowy weekend miał przynieść spokój, przyniósł niepewność.

Piłkarze Sparty Grębocice po dwóch porażkach z rzędu (Zamet Przemków, Konfeks Legnica), znów mocno zaczęli martwić się o swoją sytuację w tabeli. Ku pocieszeniu przyszło spotkanie z teoretycznie najsłabszym rywalem, które udało się wygrać. Nadal dużo wątpliwości budzi pozycja Sparty w lidze, dla której każde następne spotkanie może być najważniejsze – Słabe spotkania zarówno w Przemkowie jak i w Legnicy nie nastrajały nas pozytywnie przed kolejnymi starciami. Mam nadzieję, że dzisiejsze zwycięstwo trochę nas podbuduje. Jesteśmy w nieciekawej sytuacji, musimy teraz szukać punktów w każdym następnym meczu – Mówił Michał Papuszka.

Doświadczenie miało być atutem.

Przed sezonem nieoficjalnie mówiło się o tym, iż Sparta będzie jednym z głównych kandydatów do zajęcia miejsca w czołówce ligi. Ta jednak szybko zweryfikowała piłkarskie możliwości i już po 5 spotkaniach, z dorobkiem 0 punktów, zawodnicy z Grębocic znaleźli się na szarym końcu – Na pewno nie mieliśmy być chłopcami do bicia. W zespole mamy jeszcze znane nazwiska, które jeszcze nie dawno mocno ciągnęły grę. Czas jednak nieubłagalnie leci do przodu, a ci zawodnicy, którzy stanowili o sile, są już coraz bliżej końca zabawy w piłkę – kończył szkoleniowiec Sparty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Puchar Polski: Chrobry Głogów zagra z Legią Warszawa!

Najlepsza drużyna poprzedniego sezonu w Polsce, Legia Warszawa, będzie rywalem Chrobrego Głogów w meczu 1/8 finału krajowego pucharu. Klub ze stolicy wygrał Puchar Polski w poprzednim sezonie i obecnie celuje w obronę trofeum. Dla pomarańczowo-czarnych będzie to więc niezwykle trudna przeprawa.

W czwartek Chrobry Głogów pozna rywala w 1/8 finału Pucharu Polski

8 listopada o godz. 12:00 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się losowanie par 1/8 finału Pucharu Polski. W gronie drużyn, które zagrają na tym etapie rozgrywek, cały czas jest pierwszoligowy Chrobry Głogów. W poprzedniej rundzie pomarańczowo-czarni wygrali w Siedlcach 2:1.