Chrobry kasuje punkty walkowerem!

Łatwe trzy punkty zyskali piłkarze nożni Chrobrego Głogów w miniony weekend. Punkty zdobyte, pomimo iż spotkanie z tegorocznym beniaminkiem Lechem Rypin nie doszło do skutku. Zespół, który przed rundą plasował się w samej czołówce wycofał się z rozgrywek z powodów finansowych, a punkty kolejnym przeciwnikom przyznawane są z automatu. Dla głogowian to kolejne cenne punkty, które zdecydowanie uspokoją sympatyków głogowskiego klubu. Oddalamy się od strefy spadkowej, a jeśli kolejne pojedynki zakończą się po naszej myśli, szybko możemy zbliżyć się do liderujących.

Mocny Lech wycofał się z rozgrywek.

O tym, że to finanse rządzą piłką nożną boleśnie przekonali się piłkarze z Rypina, którzy pomimo bardzo dobrych wyników w rundzie jesiennej, musieli szukać sobie nowych klubów. Jesienią piłkarze Lecha Rypin uplasowali się na piątej pozycji w lidze, tracąc do lidera zaledwie trzy punkty. Przykra wiadomość o braku środków na poprawienie budżetu klubu, przyszła do nich miesiąc przed startem rundy rewanżowej. Wtedy to władze, mając na uwadze brak możliwości rozgrywania spotkań bez wsparcia z zewnątrz podjęli decyzję o rezygnacji z występów w II lidze.

Wizja spadku prawdopodobnie za nami.

Dzięki punktom przyznanym walkowerem możemy spać spokojnie. Głogowianie oddalili się od strefy zagrożonej spadkiem z ligi. Wiosna dla Chrobrego rozpoczęła się przyzwoicie. W rundzie rewanżowej zdobyliśmy już blisko połowę punktów z rundy jesiennej, a przed podopiecznymi trenera Mamrota jeszcze kilka ważnych spotkań. Atmosfera w klubie mocno się uspokoiła, a być może już wkrótce zdecydowanie się zmieni. Wystarczą dwa, trzy zwycięstwa, a możemy zbliżyć się do pierwszej piątki ligi.

Pięć spotkań bez porażki, trzy zwycięstwa z rzędu.

Pięć ostatnich spotkań przyniosło aż 11 punktów. Aż? Tak. W Głogowie takiej sytuacji nie mieliśmy okazji przeżywać od blisko dwóch lat. Trzy zwycięstwa z rzędu (Gryf Wejherowo, Rozwój Katowice, Lech Rypin) pozytywnie nastrajają przed kolejnymi starciami pomarańczowo-czarnych. A najbliższe to pojedynki w Oławie z tamtejszym MKS-em i w Głogowie z Calisia Kalisz. Jeśli w dwóch spotkaniach udałoby się ugrać komplet punktów to także statystyki staną po naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Puchar Polski: Chrobry Głogów zagra z Legią Warszawa!

Najlepsza drużyna poprzedniego sezonu w Polsce, Legia Warszawa, będzie rywalem Chrobrego Głogów w meczu 1/8 finału krajowego pucharu. Klub ze stolicy wygrał Puchar Polski w poprzednim sezonie i obecnie celuje w obronę trofeum. Dla pomarańczowo-czarnych będzie to więc niezwykle trudna przeprawa.

W czwartek Chrobry Głogów pozna rywala w 1/8 finału Pucharu Polski

8 listopada o godz. 12:00 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się losowanie par 1/8 finału Pucharu Polski. W gronie drużyn, które zagrają na tym etapie rozgrywek, cały czas jest pierwszoligowy Chrobry Głogów. W poprzedniej rundzie pomarańczowo-czarni wygrali w Siedlcach 2:1.