Zaczęło się!

Dzisiaj (7 maja) punktualnie o godzinie 9.00 w ośmiu szkołach ponadgimnazjalnych z Powiatu Głogowskiego tegoroczni maturzyści rozpoczęli test z języka polskiego. W sumie do egzaminu maturalnego przystąpiło dzisiaj (7 maja) 1174 maturzystów z Powiatu Głogowskiego. Jutro (8 maja) będą musieli się oni zmierzyć z nielubianą przez wielu matematyką. Maraton maturalny potrwa do 28 maja.

Egzamin dojrzałości to jeden z ważniejszych egzaminów, jaki musi zdać niemal każdy młody człowiek w swoim życiu. To ważne, bo bez zdanej matury nie można iść na studia i dalej się kształcić. Pewnie dlatego matura jest jednym z bardziej stresujących momentów. Dzisiaj (7 maja) rozpoczął się maraton maturalnych egzaminów. Maturzyści rozpoczęli od napisania egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Jutro (8 maja) przyjdzie czas na matematykę, a w czwartek (9 maja) maturzyści będą musieli zmierzyć się z językiem angielskim. Następnie od piątku (10 maja) odbędą się egzaminy na poziomie rozszerzonym z języka polskiego i matematyki. Od poniedziałku (13 maja) do 28 maja maturzyści będą pisali egzaminy pisemne z przedmiotów dodatkowych taki jak: chemia, wiedza o społeczeństwie, historia, geografia, biologia, czy nawet język rosyjski. Maturzyści będą musieli także zmierzyć się z ustnymi egzaminami. Te mogą zostać przeprowadzone od dzisiaj (7 maja) do 28 maja. Jednak ich termin jest ustalany przez przewodniczących szkolnych zespołów egzaminacyjnych. A kiedy już wszystkie egzaminy zostaną za maturzystami, pozostanie im tylko czekać na wyniki, których będzie można się spodziewać 28 czerwca.

W Powiecie Głogowskim do napisania matury przystąpiło 1174 maturzystów z ośmiu szkół ponadgimnazjalnych. – W tych wyjątkowych dniach życzymy Wam Maturzyści, aby egzamin ten był nie tylko niezapomnianym przeżyciem, ale jednocześnie możliwością spełnienia waszych marzeń i ambicji życiowych. Powodzenia! – mówi Rafael Rokaszewicz, Starosta Powiatu Głogowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Pasowanie na ucznia w Ekologicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie

Wczoraj pierwszoklasiści z Ekologicznej Szkoły Podstawowej numer 7 w Głogowie oficjalnie dołączyli do uczniowskiej społeczności. W uroczystości pasowania na ucznia uczestniczyła dyrekcja Szkoły: dyrektor Marek Cymbaluk ,zastępcy dyrektora Beata Pieta-Tarnawczyk i Małgorzta Bereszyńska , przewodnicząca Rady Rodziców Dorota Kruszyna oraz licznie przybyli dumni rodzice i dziadkowie. Zebrani goście obejrzeli piękny taniec w wykonaniu pierwszaków, wysłuchali wierszy i piosenek, a ponieważ w tym roku obchodzimy rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nie zabrakło również wątku patriotycznego…

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zaprasza na wykład i wycieczkę patriotyczną

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zaprasza głogowian na wykład oraz wycieczkę patriotyczną! Będzie to już siódma wyprawa z cyklu „Śladami tradycji niepodległościowych w Wielkopolsce”. Uczestnicy w najbliższą sobotę odwiedzą Poznań i Kórnik. Natomiast dzień wcześniej, w piątek 16-go listopada będzie można wysłuchać wykładu o powstaniu wielkopolskim i jego wpływie na kształtowanie granic II Rzeczpospolitej.