Samorządy wspólnie o rozwiązaniach transportowych

Wczoraj (7 maja) w legnickim ratuszu pięć gmin z terenu Powiatu Głogowskiego uczestniczyło w uroczystym podpisaniu umowy partnerstwa w sprawie wspólnej realizacji projektu powiązań transportowych w Legnicko – Głogowskim Obszarze Funkcjonalnym. Chodzi o wspólny, ponadlokalny model powiązań transportowych, uwzględniający inwestycje drogowe i kolejowe, który ma kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju naszego subregionu.

Samorząd Województwa Dolnośląskiego, Instytut Rozwoju Terytorialnego oraz ośmiu partnerów: Prezydent Legnicy, Prezydent Głogowa, Wójt Gminy Legnickie Pole, Wójt Gminy Jerzmanowa, Starosta Bolesławiecki, Wójt Gminy Żukowice, Wójt Gminy Kotla i Wójt Gminy Głogów podpisali wczoraj (7 maja) umowy partnerstwa w sprawie wspólnej realizacji projektu powiązań transportowych w Legnicko-Głogowskim Obszarze Funkcjonalnym. Chodzi o wspólny, ponadlokalny model powiązań transportowych, uwzględniający inwestycje drogowe i kolejowe, który ma kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju naszego subregionu. Jest to jedna z pionierskich tego typu inicjatyw w kraju i w naszym regionie. Projekt, trwający półtora roku, ma na celu przygotowanie zgodnej ze strategią rozwoju Województwa Dolnośląskiego koncepcji rozwoju inwestycji drogowych i kolejowych o charakterze ponadlokalnym, które pobudzać będą korzystne zmiany gospodarcze, infrastrukturalne i społeczne na znacznym obszarze. Taki właśnie charakter mają wspominane podczas wczorajszego (7 maja) spotkania zadania jak na przykład: budowa drugiej przeprawy przez Odrę w Głogowie, czy budowa obwodnicy południowo – wschodniej w Legnicy. Każdy samorząd wnosi do projektu po 10 tysięcy złotych. Lider, czyli Samorząd Województwa Dolnośląskiego i Instytut Rozwoju Terytorialnego finansuje projekt kwotą ponad 1,6 miliona złotych. Warto dodać, iż wkład wnoszony przez Gminy zostanie zrefundowany po zakończeniu projektu.

Podczas spotkania podkreślano, że indywidualna droga sięgania po pochodzące z budżetu państwa, województwa czy też Unii Europejskiej środków w perspektywie lat 2014-2020 będzie nieskuteczna, dlatego wspólne, solidarne działanie przyniesie realne korzyści wszystkim. Partnerską umowę podpisali: w imieniu Samorządu Województwa Dolnośląskiego i Instytutu Rozwoju Terytorialnego – jako lidera, Jerzy Tutaj oraz Dyrektor Maciej Borys oraz ośmiu partnerów: Prezydent Legnicy, Prezydent Głogowa, Wójt Gminy Legnickie Pole, Wójt Gminy Jerzmanowa, Starosta Bolesławiecki, Wójt Gminy Żukowice, Wójt Gminy Kotla i Wójt Gminy Głogów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Znamy wyniki wyborów samorządowych. To oni zasiądą w Radzie Powiatu Głogowskiego

Kolejne oficjalne wyniki – radni do Rady Powiatu Głogowskiego wybrani. Podobnie jak w przypadku radnych miejskich tu również większość stanowią kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza. W gronie wybranych 21 radnych nie mogło oczywiście zabraknąć Pań – w Radzie zasiądzie 7 kobiet…