Dziecięca twórczość – Mały Art

Głogowianie przyzwyczaili się już do tego, że co roku w okresie wiosennym swoje talenty prezentują dzieci z głogowskich przedszkoli. Każde takie spotkanie to okazja, aby maluchy pokazały swoje zdolności i pokonały stres związany z występem na naprawdę dużej scenie. Wspierają ich panie przedszkolanki oraz obecni rodzice, dziadkowie oraz starsze lub młodsze rodzeństwo. W tym roku swoje prezentacje miały już dwa przedszkola : numer 1 oraz 21. W sobotę, 11 maja br. na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentują się przedszkolaki z Przedszkola numer 19 i Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej numer 13 w Głogowie.

Przedszkole to przede wszystkim czas nauki i przygotowania dzieci do podjęcia nauki w szkole podstawowej, ale także czas rozwoju i odkrywania talentów wśród przedszkolaków. Tańce, śpiewanie piosenek, mini przedstawienia czy recytacja krótkich, rymowanych wierszyków to tylko nieliczne z atrakcji, jakie przygotowują na każdy “Mały Art” maluchy z przedszkoli. Występ na tak dużej scenie przy sporej publiczności to na pewno wielki stres, jednak dzieci bardzo chętnie prezentują swoje talenty. Mogą liczyć na ciepłe słowa i wsparcie rodziców, dziadków oraz rodzeństwa, którzy licznie przybywają na każdy występ. Dziecięce Prezentacje Twórcze “Mały Art” mają w Głogowie już swoją małą tradycję i na stałe wpisały się do kalendarza imprez odbywających się w okresie wiosennym. W kwietniu na scenie zaprezentowały się dzieci z przedszkoli numer 1 oraz 21. W najbliższą sobotę, 11 maja br. swoje talenty zaprezentują przedszkolaki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej numer 13 oraz z Przedszkola numer 19 w Głogowie. Warto być uczestnikiem takich prezentacji, ponieważ są one kolorowe, przepełnione dziecięcą radością i mnóstwem energii.

Serdecznie zapraszamy więc do Miejskiego Ośrodka Kultury w sobotę, 11 maja br., gdzie o godzinie 9:00 wystąpią dzieci z Przedszkola nr 19, zaś o godzinie 11:00 swoje talenty zaprezentują wychowankowie Oddziału Przedszkolnego przy SP nr 13 w Głogowie. Wstęp na prezentacje jest bezpłatny.

Zachęcamy do obejrzenia galerii z kwietniowego “Małego Artu” – kliknij tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Teatr Młodego Widza zaprasza na „Śpiącą Królewnę”

W najbliższą niedzielę, 18-go listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry zaprezentuje spektakl „Śpiąca Królewna”. To kostiumowe widowisko adresowane jest nie tylko do dzieci, głównym tematem  opartego na starej baśni przedstawienia jest problem nadopiekuńczych rodziców…

Przyjdź i zobacz, jak żyli głogowscy mieszczanie- meble, przedmioty oraz moda, która panowała ponad sto lat temu!

„Mieszczaństwo głogowskie przełomu XIX i XX wieku” – tak brzmi tytuł najnowszej wystawy, którą już od czwartku, 25 października, będzie można zwiedzać w muzeum Archeologiczno – Historycznym w Głogowie. Otwarcie wystawy będzie także okazją do promocji najnowszego, dziewiątego już numeru Głogowskich Zeszytów Naukowych.