Dzisiaj dzień bez śmiecenia

Śmieci są coraz większym problemem, bo są praktycznie wszędzie. Zwolennicy ekologii i dbania o Ziemię zachęcają do świadomego produkowania śmieci i ich segregacje. Nie ma lepszego dnia żeby to zrobić niż Dzień bez Śmiecenia, który jest obchodzony dzisiaj (11 maja). Z tej okazji Rekopol Organizacja Odzysku S.A zorganizowało akcje pod nazwą “Nie zostawiaj po sobie śladu”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem wzrastającej ilości odpadów i promocja selektywnej zbiórki i recyklingu. Już drugi rok z rzędu akcja jest częścią projektu dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod nazwą “Segreguj odpady – to się opłaca”.

Dzisiaj (11 maja) obchodzony jest Dzień bez Śmiecenia. Z tej okazji Rekopol Organizacja Odzysku S.A zorganizowało akcja pod nazwą “Nie zostawiaj po sobie śladu”. To już siódma akcja tego typu. W tym roku nacisk kładziony jest na fakt, że każdy z nas jest odpowiedzialny za odpady, jakie wytworzył. Segregacja u źródła, czyli w miejscu gdzie odpad powstaje jest kluczem do prowadzenia właściwej gospodarki odpadami. Indywidualne działania każdego z nas daje wspólny efekt w postaci wydajnego recyklingu i czystego środowiska. Celem jest, aby wyselekcjonowane odpady wracały do obiegu i stały się surowcem do produkcji nowych rzeczy – słoików, worków, polarów, gazet, puszek i wielu innych rzeczy codziennego użytku. To ważne, aby to wszystko sobie uświadomić zwłaszcza, że za dwa miesiące (1 lipca) w życie wchodzi nowa ustawa na temat gospodarki odpadami komunalnymi.

Warto wiedzieć, co możemy zrobić z naszych odpadów. Z 35 poddanych recyklingowi butelek PET można wyprodukować bluzę polarową, opakowanie w polipropylenu wykorzystywane jest do produkcji jeansów, odpady szklane mogą być w stu procentach odzyskane i wykorzystane. Warto też wiedzieć, że jedna tona szła pozwala ograniczyć zużycie energii o 25 do 32 procent, zużycie wody o 50 procent, emisje zanieczyszczeń powietrza o 14 do 20 procent oraz ilość odpadów przemysłowych o 97 procent. W celu zapoznania się z akcja należy kliknąć na stronę internetową kampanii (www.dzienbezsmiecenia.pl). Można tam znaleźć wiele przydatnych informacji na temat segregacji śmieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…