Międzynarodowy sukces w Hannoverze

Ostatnie dni kwietnia bieżącego roku grupa filmowa z Gimnazjum numer 2 imienia Ireny Sendler w Głogowie spędziła bardzo aktywnie czas w Hannoverze. Nie była to jednak żadna wycieczka klasowa, a gimnazjaliści byli tam na zaproszenie Wydziału Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Dolnego Śląska we Wrocławiu oraz Ministra Edukacji Dolnej Saksonii, Frauke Heiligenstadt. Przypomnijmy, że grupa filmowa telewizji GIM TV z Gimnazjum numer 2 w składzie Martyna Sadowska, Patrycja Skoczylas, Wiktoria Pawlak, Przemysław Raczyk oraz Kacper Kłonis została laureatem w Etapie Regionalnym Międzynarodowego Konkursu pod nazwą “Krótki film w dialogu” i otrzymała nominację do reprezentowania Dolnego Śląska w finale, czyli w etapie Międzynarodowym Konkursu. Konkurs zorganizowany został w ramach obchodów 5—lecia podpisania Traktatu Elizejskiego oraz 20-lecia współpracy pomiędzy Dolnym Śląskiem i Dolną Saksonią.

Grupa filmowa GIM TV z Gimnazjum numer 2 imienia Ireny Sendler miała okazje reprezentować województwo dolnośląskie w międzynarodowym etapie konkursu pod nazwa “Krótki film w dialogu”. Finał konkursu odbył się pod koniec kwietnia w Hannoverze. Oprócz gimnazjalistów reprezentujących Dolny Śląsk w konkursie uczestniczyli także uczniowie z dwóch regionów Francji i Niemiec oraz uczniowie z Wielkopolski. Grupa filmowa z Gimnazjum numer 2 w składzie: Martyna Sadowska, Patrycja Skoczylas, Wiktoria Pawlak, Przemysław Raczyk oraz Kacper Kłonis zaprezentowali film pod nazwą “Nachrichten aus Glogau”. Jest to film promujący Głogów, jak i cały Dolny Śląsk. Przedstawione w czasie gali finałowej filmy oceniało jury w składzie: Emily Atef (reżyserka i aktorka), Gordian Maugg (reżyser i producent) oraz Maciej Kieres (reżyser i muzyk). Jury oceniało filmy pod wieloma względami. Szczególnie ważny w filmie okazał się język obcy, który jest w stosunkach międzynarodowych jest niezastąpionym środkiem komunikacji. Werdykt ogłoszony został przez Ministra Edukacji Dolnej Saksonii, Frauke Heiligenstadt. Laureatami konkursu zostały trzy szkoły – po jednej z każdego kraju: Ecole international z Monosque (Francja), Gymnasium Uetze (Niemcy) oraz Gimnazjum Nr 2 imienia Ireny Sendler w Głogowie.

Nagroda w konkursie jest bardzo nietypowa: będą to 5-dniowe międzynarodowe warsztaty filmowe, które odbędą się w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży w Krzyżowej w dniach od 29 maja do 2 czerwca bieżącego roku. W warsztatach wezmą udział zwycięskie drużyny, a dodatkowo zaproszenia otrzymały wybrane babcie laureatów z trzech krajów, które będą współpracowały z młodzieżą w trakcie realizacji projektu pod nazwą ” Gdzie kucharek sześć – tam nie ma co jeść”. W trakcie warsztatów powstanie komedia dokument-fiction na temat francusko-niemiecko-polskiego porozumienia wokół garnka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Pasowanie na ucznia w Ekologicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie

Wczoraj pierwszoklasiści z Ekologicznej Szkoły Podstawowej numer 7 w Głogowie oficjalnie dołączyli do uczniowskiej społeczności. W uroczystości pasowania na ucznia uczestniczyła dyrekcja Szkoły: dyrektor Marek Cymbaluk ,zastępcy dyrektora Beata Pieta-Tarnawczyk i Małgorzta Bereszyńska , przewodnicząca Rady Rodziców Dorota Kruszyna oraz licznie przybyli dumni rodzice i dziadkowie. Zebrani goście obejrzeli piękny taniec w wykonaniu pierwszaków, wysłuchali wierszy i piosenek, a ponieważ w tym roku obchodzimy rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nie zabrakło również wątku patriotycznego…

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zaprasza na wykład i wycieczkę patriotyczną

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zaprasza głogowian na wykład oraz wycieczkę patriotyczną! Będzie to już siódma wyprawa z cyklu „Śladami tradycji niepodległościowych w Wielkopolsce”. Uczestnicy w najbliższą sobotę odwiedzą Poznań i Kórnik. Natomiast dzień wcześniej, w piątek 16-go listopada będzie można wysłuchać wykładu o powstaniu wielkopolskim i jego wpływie na kształtowanie granic II Rzeczpospolitej.