Zapowiedź: Tur Turek – Chrobry Głogów

Już dziś podopieczni trenera Ireneusza Mamrota staną przed szansą czasowego rekordu bez straty gola w II lidze. Od 478 minut pomarańczowo-czarni grają na zero z tyłu. Jeśli i tym razem, w Turku, udałoby się zachować czyste konto, to głogowianie zapiszą się w historii linii defensywnej II ligi. O godz. 17:00, Chrobry Głogów zmierzy się z zespołem Tura Turek. Nasz dzisiejszy przeciwnik mocno wzmocnił swój skład, a to za sprawą wycofania się z rozgrywek ŁKS- Łódź. Kilku zawodników tego klubu zmieniło barwy na żółte. Blisko tydzień temu, przed naszym zespołem został postawiony cel – 12 punktów do końca sezonu. Trzy zostały już zdobyte, dziś szansa na kolejne.

Konrad Kaczmarek zna Tura doskonale.

Tur, pomimo wzmocnień z pierwszoligowego ŁKS-u Łódź, to wciąż najmłodszy zespół w lidze. M.in. bramki naszego dzisiejszego rywala broni 16-letni Marcin Staniszewski. Kilku nowych piłkarzy trawiło do tego klubu za sprawą rozwiązania się Łódzkiego KS-u. W dniu dzisiejszym, Łódzkiego akcentu nie zabraknie także w Chrobrym. Gotowy do gry jest wychowanek Szkółki Piłkarskiej Głogów, a wcześniej występujący w Łodzi – Konrad Kaczmarek. Konrad doskonale zna dzisiejszego rywala. Miejmy nadzieję, że informacje, które od niego wyjdą, skutecznie pomogą nam w rywalizacji o 3 punkty.

Ireneusz Mamrot nareszcie zadowolony.

Na ostatniej konferencji pomeczowej, trener Ireneusz Mamrot, przyznał że jest zadowolony z kadry, którą ma obecnie do dyspozycji. Gotowy do gry jest Konrad Kaczmarek, po kontuzji wrócił Michał Michalec, Mateusz Hałambiec i Grzegorz Wan. Niestety z powodu kartek, trener nie będzie mógł skorzystać z Krzysztofa Kaliciaka i Bartosza Machaja, którzy w ostatnim spotkaniu pokazali się z dobrej strony.

Jeszcze 9 oczek.

Nowe władze, przed blisko tygodniem postawiły przed zespołem cel minimum – 12 punktów do końca sezonu. Trzy udało się ugrać, w sobotę, przy okazji spokania z Calisią Kalisz. Do zamierzonego celu pozostało 9. Przed nami spotkania z czołówką ligi, więc każde punkty w kolejnych spotkaniach będą ważne. Trzy z nich można zdobyć już dziś.

Tur Turek – Chrobry Głogów

Środa, 15.05.2013 godz. 17:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Puchar Polski: Chrobry Głogów zagra z Legią Warszawa!

Najlepsza drużyna poprzedniego sezonu w Polsce, Legia Warszawa, będzie rywalem Chrobrego Głogów w meczu 1/8 finału krajowego pucharu. Klub ze stolicy wygrał Puchar Polski w poprzednim sezonie i obecnie celuje w obronę trofeum. Dla pomarańczowo-czarnych będzie to więc niezwykle trudna przeprawa.

W czwartek Chrobry Głogów pozna rywala w 1/8 finału Pucharu Polski

8 listopada o godz. 12:00 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się losowanie par 1/8 finału Pucharu Polski. W gronie drużyn, które zagrają na tym etapie rozgrywek, cały czas jest pierwszoligowy Chrobry Głogów. W poprzedniej rundzie pomarańczowo-czarni wygrali w Siedlcach 2:1.