Słoneczny weekend – co można robić w Głogowie?

W tym roku pogoda nas nie rozpieszczała i mieliśmy do czynienia z długą i nieprzyjemną zimą. Nawet długi majowy weekend nie okazał się idealny, bo pogoda do grillowania pojawiła się dopiero pod koniec wolnego. Teraz prognozy pogody mówią, że w ten weekend będzie ciepło. Jak można więc spędzić czas w taki słoneczny weekend?

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że czas spędzony na świeżym powietrzu jest nie tylko zdrowy, ale także przyjemny. Dlatego aby odpowiednio skorzystać ze słonecznego weekendu należy zostawić komputery oraz telewizory i spędzić ten dzień poza domem. Co jednak można robić w Głogowie? O to zapytaliśmy kilku mieszkańców miasta. – Jeżeli faktycznie będzie ciepło, ale nie gorąco, to zabiorę dzieci na plac zabaw, a ja posiedzę sobie na ławce. Najważniejsze jest, żeby dzieci nie nudziły się w domu, a na placu zabaw bawią się zawsze najlepiej – mówi Weronika. – Mam to szczęście, że kilka lat temu z żoną postanowiliśmy zakupić działkę rekreacyjną. Dzisiaj nie żałuje tej inwestycji, bo przydaje się właśnie w takie słoneczne dni. Mamy tam tylko posadzoną trawę, więc praktycznie nie muszę nic robić. Czas spędzamy wiec na opalaniu, grze w piłkę czy grillowaniu. Myślę, że jeżeli faktycznie będzie słonecznie to w ten weekend wybiorę się właśnie na działkę – mówi Tomek. – Może to dziwne, ale nie lubię za bardzo spędzać czasu na dworze, kiedy jest tak ciepło. Wolę więc ten czas spędzić w domu, gdzie temperatura jest odpowiednia. Niestety nie mam wolnego weekendu, bo muszę iść do pracy. Dlatego nie planuje nic szczególnego – mówi Sylwia. – Pewnie wybiorę się na jakiś spacer, bo jak jest ładna pogoda to aż szkoda siedzieć w domu – mówi Ania.

Jednak pogoda tylko w dzień będzie taka przyjemna i słoneczna. Według prognoz pogodowych wieczorem możliwe są miejscowe burze. Przypominamy, że przed burzą należy właściwie zabezpieczyć drzwi i okna, uprzątnąć meble ogrodowe i inne przedmioty znajdujące się na zewnątrz, na przykład na balkonach. Osoby, które w trakcie burzy będą znajdować się w samochodzie, powinny natychmiast zjechać na parking lub pobocze drogi. Jednak z daleka od pojedynczych drzew, tablic reklamowych i linii energetycznych. Należy także uważać, aby nie parkować nad studzienkami ściekowymi. Zagrożeniem dla życia i zdrowia jest też schronienie się przed burzą na przykład pod drzewem, w pobliżu wysokiego masztu i komina oraz przebywanie pod linią tramwajową i linią wysokiego napięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…