Przedszkolaki z Krzydłowic spotkały się z seniorami

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Krzydłowicach wraz z nauczycielką Dorotą Mierzwiak, w ramach edukacji regionalnej rozpoczęły cykl spotkań z zespołami, klubami, kołami gospodyń na terenie Gminy Grębocice. Spotkania takie umożliwią dzieciom poznawanie dziedzictwa kulturowego regionu, wartości i treści regionalnych. W ostatnim czasie przedszkolaki z Krzydłowic spotkały się z Klub Seniora. Klub Seniora “Babie Lato” to 12 kobiet zamieszkałych w miejscowości Krzydłowice, które mają swoje zainteresowania i pasje.

Dla dzieci ważne jest przebywanie w grupie rówieśników. Dzięki temu dzieci lepiej się rozwijają i uczą się jak dzielić się i pomagać. Jednak równie ważne jest, aby dzieci przebywały z osobami starszymi na przykład ze swoimi dziadkami. Dzięki temu uczą się one szacunku dla starszych, ale też mogą się wiele nauczyć od kogoś mądrzejszego i doświadczonego. Dzieci przebywając ze starszymi mogą poznać swoje korzenie oraz ciekawe historie. W Oddziale Przedszkolnym w Krzydłowicach realizowany jest cykl spotkań z zespołami, klubami oraz kołami gospodyń na terenie Gminy Grębocice. Spotkania te organizowane są w ramach edukacji regionalnej. Spotkania te umożliwiają przedszkolakom z Oddziału Przedszkolnego w Krzydłowicach poznanie dziedzictwa kulturowego regionu, wartości i treści regionalnych. W ostatnim czasie przedszkolaki spotkały się z mieszkankami miejscowości Krzydłowice, które nalezą do Klubu Seniora “Babie Lato”. Przedszkolaki i kobiety z klubu seniora wspólnie podejmują twórczość artystyczną w postaci pięknie wykonanych bombek, jaj wielkanocnych, obrazów, ręcznie malowanych talerzy, wazonów, kielichów i różnych form przestrzennych. Różnorodność technik wpływa na wyjątkową atrakcyjność tych prac. Dzieci i seniorzy integrują się także poprzez aktywność fizyczną w postaci jazdy na rowerze, aerobiku, czy nordic walking. Dodatkowo odbywają się rozmowy międzypokoleniowe, a seniorzy przedstawiają ciekawe opowieści.

Jednak Klub Seniora “Babie Lato” w miejscowości Krzydłowice to nie jedyne miejsce w Gminie Grębocice gdzie spotykają się ze sobą seniorzy. Funkcjonuje także Klub Seniora “Złota Jesień” w Grębocicach i ostatnio zyskał on nowego prezesa. Nowym prezesem została Hanna Dębska. Spotkanie członków, wybory i sprawozdanie z działalności klubu, odbyło się w ubiegły wtorek ( 21 maja) w Grębocickim Centrum Kultury. Podziękowania dotychczasowej Prezes, Pani Kazimierze Wróblewskiej złożył Wójt Gminy Grębocice, Roman Jabłoński oraz członkowie Klubu Seniora “Złota Jesień”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

III Głogowska Biesiada Seniorów – na tej imprezie nigdy nie brakuje chętnych do tańca!

Nastała jesień i tak nagle zrobiło się jakoś trochę szaro, ponuro i smutno? Czas na taneczne pląsy i dobrą zabawę – III Głogowska Biesiada Seniorów pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Głogowa Rafaela Rokaszewicza już tuż tuż…

Otwarcie Miesiąca Seniora – wystawa i pokaz podróżniczy „Jesień życia na świecie “.

W miniony wtorek w Domu Dziennego Pobytu Cicha Przystań odbyło się uroczyste otwarcie Miesiąca Seniora. Z tej okazji zaprezentowano wystawę fotograficzną połączoną z pokazem podróżniczym „Jesień życia na świecie “.Głogowscy podróżnicy czyli  Fotostopem przez Świat Grażyny i Stefana Sroczyńskich po raz kolejny pokazali dalekie zakątki świata, ich piękno oraz codzienną rutynę tamtejszych mieszkańców. Spotkanie uświetnił występ uczniów ze Szkoły Muzycznej.