Studenci automatyki i robotyki będą mogli zdobyć certyfikat

Od przyszłego roku akademickiego (2013/2014) studenci kierunku Automatyka i Robotyka w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie będą mogli uzyskać bezpłatny certyfikat zawodowy dotyczący wizualizacji procesów przemysłowych z zastosowaniem oprogramowania InTouch, produkcji światowego lidera technologii SCADA – firmy Wonderware. Otrzymanie certyfikatu będzie możliwe po ukończeniu na odpowiednim poziomie przedmiotu pod nazwą Systemy sterowania i monitorowania procesów przemysłowych.

Od przyszłego roku akademickiego (2013/2014) studenci oraz kandydaci na studia na kierunku Automatyka i Robotyka w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie będą mieli możliwość uzyskania bezpłatnych certyfikatów zawodowych dotyczących wizualizacji procesów przemysłowych z zastosowaniem oprogramowania InTouch, produkcji światowego lidera technologii SCADA – firmy Wonderware. Biorąc pod uwagę wysoką, jakość kształcenia zapewnianą podczas realizacji przedmiotu pod nazwą Systemy sterowania i monitorowania procesów przemysłowych, prowadzonego przez profesora Marcina Witczak (autora książki Sterowanie i Wizualizacja Systemów, dotyczącej oprogramowania InTouch), firma ASTOR umożliwiła wydawanie certyfikatów zawodowych na podstawie ukończenia (na odpowiednim poziomie) niniejszego przedmiotu. Takie rozwiązanie będzie po raz pierwszy wykorzystane w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. – Nigdy wcześniej w historii instytutu nie było zajęć, których ukończenie na odpowiednim poziomie umożliwiało otrzymanie certyfikatu zawodowego wydawanego przez firmę zewnętrzną – mówi doktor Krzysztof Czapla, dyrektor Instytutu Politechnicznego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Nie ma wątpliwości, że posiadanie certyfikatów zawodowych zwiększa znacząco szanse absolwentów na rynku pracy. Jest to jednocześnie znaczący krok naprzód w kierunku integracji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie z przemysłem, w celu ustawicznego podnoszenia, jakości i efektywności kształcenia. Warto również zaznaczyć, że nie jest to inicjatywa jednostkowa. W najbliższym czasie, na głogowskiej uczelni powstanie Akademia Nowoczesnych Technologii ASTOR, której koordynatorem będzie profesor Marcin Witczak. Otwarcie akademii umożliwi prowadzenie zajęć oraz przekazywanie nowości technicznych przez ekspertów z przemysłu, jak również poszerzenie oferty certyfikatów na inne przedmioty (spełniające wysokie standardy kształcenia). Możliwe, że powstająca akademia zachęci inne firmy do podobnych inicjatyw, rodzących obopólne korzyści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Pasowanie na ucznia w Ekologicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie

Wczoraj pierwszoklasiści z Ekologicznej Szkoły Podstawowej numer 7 w Głogowie oficjalnie dołączyli do uczniowskiej społeczności. W uroczystości pasowania na ucznia uczestniczyła dyrekcja Szkoły: dyrektor Marek Cymbaluk ,zastępcy dyrektora Beata Pieta-Tarnawczyk i Małgorzta Bereszyńska , przewodnicząca Rady Rodziców Dorota Kruszyna oraz licznie przybyli dumni rodzice i dziadkowie. Zebrani goście obejrzeli piękny taniec w wykonaniu pierwszaków, wysłuchali wierszy i piosenek, a ponieważ w tym roku obchodzimy rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nie zabrakło również wątku patriotycznego…

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zaprasza na wykład i wycieczkę patriotyczną

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zaprasza głogowian na wykład oraz wycieczkę patriotyczną! Będzie to już siódma wyprawa z cyklu „Śladami tradycji niepodległościowych w Wielkopolsce”. Uczestnicy w najbliższą sobotę odwiedzą Poznań i Kórnik. Natomiast dzień wcześniej, w piątek 16-go listopada będzie można wysłuchać wykładu o powstaniu wielkopolskim i jego wpływie na kształtowanie granic II Rzeczpospolitej.