Gerhart Hauptmann oczami Patrycji Skoczylas z Gimnazjum numer 2 w Głogowie

150. rocznica urodzin Gerhada Hauptmanna, śląskiego laureata Nagrody Nobla była tematem przewodnim Niemiecko-Polskiego Konkursu Plastycznego pod nazwą “Gerhart Hauptmann odkryty na nowo – Śląski poeta widziany oczami młodych artystów”. Konkurs został zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział we Wrocławiu oraz Niemiecko-Polskie Stowarzyszenie Dolny Śląsk. W konkursie wzięła udział także uczennica Gimnazjum numer 2 imienia Ireny Sendler w Głogowie, Patrycja Skoczylas z klasy 2 A. Po raz kolejny okazało się, że uczniowie Gimnazjum numer 2 w Głogowie nie mają sobie równych. Patrycja Skoczylas została laureatką pierwszej nagrody w kategorii praca plastyczna.

Po raz kolejny uczniowie Gimnazjum numer 2 w Głogowie pokazali, że nie mają sobie równych i z łatwością wygrywają niemal wszystkie konkursy. Patrycja Skoczylas z klasy 2 A z Gimnazjum numer 2 imienia Ireny Sendler w Głogowie wzięła udział w Niemiecko – Polskim Konkursie Plastycznym pod nazwą “Gerhart Hauptmann odkryty na nowo – Śląski poeta widziany oczami młodych artystów. Konkurs został zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział we Wrocławiu oraz Niemiecko-Polskie Stowarzyszenie Dolny Śląsk. Konkurs został zorganizowany z okazji 150 rocznicy urodzin Gerhada Hauptmanna, śląskiego laureata Nagrody Nobla. Organizatorzy zadali uczestnikom konkursu pytanie jak widzą śląskiego noblistę. Swoje refleksje mogli przedstawić w wielu różnych kategoriach – malowidła, rysunek, grafika, praca plastyczna i fotografia. Patrycja Skoczylas z Gimnazjum numer 2 w Głogowie zajęła pierwsze miejsce w kategorii praca plastyczna. Laureaci wszystkich kategorii konkursowych wzięli udział w wycieczce do Jagniątkowa, do Domu Gerharta Hautpmanna, gdzie odbyło się uhonorowanie wszystkich laureatów. Dodatkowo wszystkie prace zaprezentowane zostały podczas Kongresu Gerarda Hauptmanna w Ossolineum we Wrocławiu. Natomiast 16 maja 2013 roku odbył się wernisaż prac konkursowych we Wrocławiu w Polsko-Niemieckim Stowarzyszeniu Dolny Śląsk oraz w Biurze Łącznikowym Saksonii. Konkurs pod nazwą “Gerhart Hauptmann odkryty na nowo – Śląski poeta widziany oczami młodych artystów” objęty został patronatem honorowym Konsula Generalnego RFNwe Wrocławiu – doktora Gottfieda Zeitza oraz Prezydenta Miasta Wrocławia – Rafała Dutkiewicza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Pasowanie na ucznia w Ekologicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie

Wczoraj pierwszoklasiści z Ekologicznej Szkoły Podstawowej numer 7 w Głogowie oficjalnie dołączyli do uczniowskiej społeczności. W uroczystości pasowania na ucznia uczestniczyła dyrekcja Szkoły: dyrektor Marek Cymbaluk ,zastępcy dyrektora Beata Pieta-Tarnawczyk i Małgorzta Bereszyńska , przewodnicząca Rady Rodziców Dorota Kruszyna oraz licznie przybyli dumni rodzice i dziadkowie. Zebrani goście obejrzeli piękny taniec w wykonaniu pierwszaków, wysłuchali wierszy i piosenek, a ponieważ w tym roku obchodzimy rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nie zabrakło również wątku patriotycznego…

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zaprasza na wykład i wycieczkę patriotyczną

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zaprasza głogowian na wykład oraz wycieczkę patriotyczną! Będzie to już siódma wyprawa z cyklu „Śladami tradycji niepodległościowych w Wielkopolsce”. Uczestnicy w najbliższą sobotę odwiedzą Poznań i Kórnik. Natomiast dzień wcześniej, w piątek 16-go listopada będzie można wysłuchać wykładu o powstaniu wielkopolskim i jego wpływie na kształtowanie granic II Rzeczpospolitej.