W Powiecie Głogowskim jest nowa sala komputerowa

W ubiegły czwartek (23 maja) w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie nastąpiło uroczyste otwarcie sali komputerowej. Dzięki temu baza komputerowa szkoły powiększyła się o 24 nowe stanowiska. Nowoczesny sprzęt pozwoli uczniom na rozwój umiejętności interdyscyplinarnych i zdobywanie wiedzy z zakresu reklamy, turystyki, fryzjerstwa oraz przedmiotów ogólnokształcących. W otwarciu sali komputerowej uczestniczył między innymi Rafael Rokaszewicz, Starosta Powiatu Głogowskiego.

W dzisiejszych czasach trudno już sobie wyobrazić życie bez komputera i Internetu. Za pomocą komputera komunikujemy się ze znajomymi, zdobywamy informacje, a nawet uczymy się. Rozwój techniki komputerowej sprawił, że komputer stał się urządzeniem powszechnego użytku, a wielu dziedzin życia nie sposób wyobrazić sobie dzisiaj bez komputera. Komputer stał się podstawowym narzędziem pracy, a umiejętność jego wykorzystania poszukiwaną cechą i atrybutem w oczach współczesnego pracodawcy. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić młodzieży dostęp do nowoczesnego sprzętu. Od ubiegłego czwartku (23 maja) w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie uczniowie mogę cieszyć się z nowych komputerów. Baza komputerowa powiększyła się o 24 nowe stanowiska komputerowe. Nowoczesny sprzęt pozwoli uczniom na rozwój umiejętności interdyscyplinarnych i zdobywanie wiedzy z zakresu reklamy, turystyki, fryzjerstwa oraz przedmiotów ogólnokształcących. Zakup nowej sali komputerowej został sfinansowanych ze środków z Powiatu Głogowskiego. Powiat Głogowski na ten cel przeznaczył 60 tysięcy złotych. W ramach oddania do użytku nowej sali komputerowej wyremontowana została również sala 310.

W uroczystości otwarcia nowej sali komputerowej w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie, która miała miejsce w ubiegły czwartek (23 maja) uczestniczył Starosta Powiatu Głogowskiego, Rafael Rokaszewicz. To kolejna sala komputerowa, która została otwarta w tym roku i sfinansowana przez Powiat Głogowski. Wcześniej otwarto sale komputerową w Zespole Szkół Ekonomicznych imienia Jana Pawła II w Głogowie. Do głogowskim “Ekonomika” sala komputerowa wzbogaciła się o 16 nowych komputerów typu PC. – Sprzęt komputerowy ma to do siebie, że należy go bardzo szybko wymieniać. Jeżeli policzyć liczbę pracowni w każdej szkole ponadgimnazjalnej, to są setki komputerów i tak naprawdę, co roku musimy wymieniać kolejną pracownie – mówi Rafael Rokaszewicz, Starosta Powiatu Głogowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Pasowanie na ucznia w Ekologicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie

Wczoraj pierwszoklasiści z Ekologicznej Szkoły Podstawowej numer 7 w Głogowie oficjalnie dołączyli do uczniowskiej społeczności. W uroczystości pasowania na ucznia uczestniczyła dyrekcja Szkoły: dyrektor Marek Cymbaluk ,zastępcy dyrektora Beata Pieta-Tarnawczyk i Małgorzta Bereszyńska , przewodnicząca Rady Rodziców Dorota Kruszyna oraz licznie przybyli dumni rodzice i dziadkowie. Zebrani goście obejrzeli piękny taniec w wykonaniu pierwszaków, wysłuchali wierszy i piosenek, a ponieważ w tym roku obchodzimy rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nie zabrakło również wątku patriotycznego…

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zaprasza na wykład i wycieczkę patriotyczną

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zaprasza głogowian na wykład oraz wycieczkę patriotyczną! Będzie to już siódma wyprawa z cyklu „Śladami tradycji niepodległościowych w Wielkopolsce”. Uczestnicy w najbliższą sobotę odwiedzą Poznań i Kórnik. Natomiast dzień wcześniej, w piątek 16-go listopada będzie można wysłuchać wykładu o powstaniu wielkopolskim i jego wpływie na kształtowanie granic II Rzeczpospolitej.