Dyrektor szpitala wrócił do pracy

16 kwietnia nasze miasto obiegła informacja, że dyrektor Zakładu Opieki Zdrowotnej w Głogowie jest przesłuchiwany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Później dyrektorowi szpitala oraz dwóm innym pracownikom tej placówki zostały postawione zarzuty. Prokuratura Rejonowa w Głogowie prowadzi śledztwo w sprawie niekorzystnego rozporządzania mieniem Zakładu Opieki Zdrowotnej w Głogowie. Za tego typu czyn grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Przez jakiś czas Tadeusz Tofel znajdował się na urlopie. Jednak od ubiegłego wtorku (28 maja) znowu pełni funkcje dyrektora szpitala.

Prokuratura Rejonowa w Głogowie prowadzi śledztwo w sprawie doprowadzenia Zakładu Opieki Zdrowotnej w Głogowie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Chodzi tu o zakup materiałów budowlanych o wartości 1.450 złotych, które zamiast do szpitala trafiły na teren prywatnej posesji dyrektora Zakładu Opieki Zdrowotnej w Głogowie. W tej sprawie zarzuty usłyszał dyrektor Tadeusz Tofel oraz wicedyrektor do spraw finansowych, Beata Rudolf i Kierownik Działu Administracyjnego. Za popełniony czyn grozi im kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności. Po tym jak ta informacja obiegła nasze miasto Zarząd Powiatu Głogowskiego wydał oświadczenie, w którym mowa była o urlopowaniu dyrektora szpitala. W pierwszej kolejności Zarząd Powiatu Głogowskiego podjął decyzję o urlopowaniu dyrektora. Następnie, po okresie wykorzystania urlopu, zarząd podejmie stosowne kroki. Będzie to zawieszenie dyrektora w pełnieniu obowiązków poprzez zwolnienie go z obowiązku świadczenia pracy lub odwołanie z pracy. Jednak ważne jest, żeby zapewnić prawidłowe i ciągle zarządzanie Zakładem Opieki Zdrowotnej w Głogowie. To istotne, bo przecież jesteśmy w czasie rozliczenia projektów z Unii Europejskiej, realizacji budowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, czy negocjowania z Narodowym Funduszem Zdrowia o zapłatę nadwykonań – mówił 18 kwietnia Bartłomiej Adamczak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Głogowie. W czasie nieobecności dyrektora Tadeusza Tofela jego obowiązki pełniła wicedyrektor do spraw finansowych, Beata Rudolf. Jednak od wtorku (28 maja) Tadeusz Tofel znowu pełni funkcje dyrektora głogowskiej placówki. – Dyrektor najpierw przebywał na urlopie, później był na zwolnieniu lekarskim. Teraz wrócił do pracy. Nam przede wszystkim zależy na prawidłowym funkcjonowaniu szpitala – mówi Grzegorz Aryż, wicestarosta Powiatu Głogowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…