W Głogowie powstanie punkt egzaminacyjny?

W Głogowie powstanie punkt egzaminacyjny?5 kwietnia uchwalono nowelizację ustawy, która umożliwi organizacje ośrodków egzaminacyjnych w miastach prezydenckich takich jak na przykład Głogów. Tym samym 40 nowych miast zyskało możliwość ubiegania się o organizacje ośrodków egzaminacyjnych na prawo jazdy. Nowa ustawa mówi o tym, że ośrodki egzaminacyjne mogą utworzyć wszystkie miasta prezydenckie, a nie tak jak dotychczas tylko te posiadające prawa powiatu. Teraz należy się zdecydować, czy ośrodek egzaminacyjny rzeczywiście stworzyć. W tej sprawie w Starostwie Powiatowym w Głogowie odbyło się robocze spotkanie, na którym rozmawiano o tej sprawie.

5 kwietnia weszła nowelizacja do ustawy, która mówi o tym, że ośrodki egzaminacyjne na prawo jazdy mogą znajdować się we wszystkich miastach prezydenckich, a nie tak jak dotychczas tylko w tych na prawach powiatu. Tym samym 40 nowych miasta zyskało możliwość ubiegania się o utworzenie takiego ośrodka egzaminacyjnego. Wśród tych miast jest między innymi Głogów. To dobra wiadomość dla mieszkańców Głogowa, którzy dotychczas, aby zdać egzamin na prawo jazdy musieli wybierać miasta sąsiadujące takie jak: Legnica, Zielona Góra, Leszno, a nawet Wrocław. Teraz w naszym mieście może powstać ośrodek egzaminacyjny. Nie musi być to jednak cały WORD (Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego) z dyrekcją i administracją. Możliwe jest stworzenie tylko punktu egzaminacyjnego, gdzie odbywać będzie się egzamin na prawo jazdy. Fakt, że na mocy nowej ustawy w Głogowie mógłby powstać ośrodek egzaminacyjny może też bezpośrednio przełożyć się na ceny kursów na prawo jazdy. Teraz w cenę wliczone są przecież wyjazdy do pobliskich miast w celu zapoznania się z miastem, w którym będziemy zdawać egzamin.

Z uwagi na nowe możliwości prawne w Starostwie Powiatowym w Głogowie zorganizowane zostało spotkanie robocze, w czasie którego rozmawiano na temat szans i możliwości utworzenia w Głogowie punktu egzaminacyjnego dla osób zdających na prawo jazdy kategorii A i B. W spotkaniu udział wzięła Poseł na Sejm RP, Ewa Drozd, Członek Zarządu Powiatu, Wioleta Maniara, reprezentanci Wydziału Komunikacji, reprezentant Urzędu Miasta oraz właściciele ośrodków szkolenia kierowców, które znajdują się na naszym terenie. – Pani Poseł przedstawiła informację o możliwościach, jakie pojawią się po wejściu w życie nowelizacji o kierujących pojazdami. Efektem spotkania jest propozycja utworzenia zespołu roboczego, w skład którego weszliby zarówno reprezentanci samorządów jak i właściciele szkół jazdy, który to zespół rozpocznie w najbliższym czasie prace nad ustaleniem możliwych lokalizacji dla głogowskiej filii WORD. Tak przygotowane propozycje zostaną przekazane zarówno Dyrekcji legnickiego WORD jak i sprawującego nad nim pieczę Marszałkowi Województwa Dolnośląskiego – mówi Bartłomiej Adamczak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Głogowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…