Malarskie Święto w Kulowie zakończone
2013-09-17-plener-malarski-Gardens@Kulow-01

14 września odbył się wernisaż Międzynarodowego Pleneru Malarskiego “Gardens”. Plener trwał od 4 września na terenie rodzinnych ogródkach działkowych Hutnik w Kulowie. Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Andrzej Owczarek, polski malarz, reżyser i scenograf.

W tegorocznym plenerze udział wzięli artyści z całego kraju (m.in. z Krakowa, Torunia) oraz  z zagranicy.  Podczas Pleneru można było spotkać i porozmawiać z wieloma artystami, m.in z Andrzejem Owczarkiem, Aliną Ołtarzewską, Pawłem Nowakiem, Jerzym Kozierasą, Leonidem Szmatko, Iwaną Szmatko, Mariną Tarasowiec, Marcelą Miedzińską, Januszem Owsianym, Mirosławem Florczakiem, Mirosławem Zielińskim, Iwoną Nowak, Małgorzatą Szemiot i Iwoną Herc.

Agencja artystyczna Międzynarodowe Plenery Malarskie “Gardens” od 1999 roku organizuje sympozja-plenery malarskie dla wybitnych artystów malarzy z całego świata. W pierwszych trzech latach organizowanym przez nią artystycznym spotkaniom, patronowała Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie bez barier”.

Artyści malarze skupieni w Międzynarodowym Plenerze Malarskim “Gardens”, podczas kolejnych plenerów utrwalają na płótnach krajobrazy różnych regionów Polski (m.in. Mazur, Dolnego Śląska, Wielkopolski, Rzeszowszczyzny, Mazowsza, Podlasia), architekturę małych miasteczek i obiektów sakralnych.

Ambicją założyciela “Gardensa”, Andrzeja Owczarka – artysty malarza i komisarza artystycznego jest, by te plenery były nie tylko znaczącymi wydarzeniami artystycznymi, ale także niosły w sobie ważne, w życiu człowieka, przesłania. By w swej istocie odnosiły się także do przeżyć duchowych, religijnych, również w aspekcie historycznym.

Pan Andrzej od 40 lat prowadzi i organizuje plenery. Wcześniej do roku 1999 organizował, m.in.  “Człowiek chroni i kształtuje środowisko w Głogowie”.

“W 1999 r. zostałem właścicielem ogrodu na Kulowie, a ludzie wybrali mnie na prezesa tych ogrodów. Więc od razu wyszedłem do nich z propozycją, że znajdę firmy, które będą sponsorami, a oni wezmą jednego artystę na swoją działkę i tak się zaczęło” – tak o początkach Pleneru mówi Andrzej Owczarek.

W przyszły roku Plener Malarski “Gardens” będzie organizowany w Japonii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sign Up for Our Newsletters

Get notified of the best deals on our WordPress themes.

You May Also Like

Głogowska policja: “Nie zapominamy o starych sprawach”

Po paru miesiącach śledztwa udało się aresztować dwóch mężczyzn, którzy podpalili budynek gospodarczy na terenie powiatu polkowickiego. Jeden z nich usłyszał także zarzuty kradzieży infrastruktury kolejowej.Za kradzież infrastruktury grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Zniszczenie, podpalenie jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności

Petycja Nowoczesnej w obronie Konstytucji

Nowoczesna Ryszarda Petru napisała petycję, w której domaga się “przywrócenia ładu konstytucyjnego”. Przewodniczący Koła w Głogowie poinformował, że zgodnie z jej treścią członkowie Nowoczesnej domagać się będą ślubowania wybranych w poprzedniej kadencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Pod petycją podpisało się ponad 1400 osób.

Pikniki rodzinne w Gminie Kotla

Od 9 lipca w Gminie Kotla odbywają się pikniki rodzinne w ramach akcji edukacyjnej pod nazwą “Czysta Gmina”. Pierwszy piknik odbył się w miejscowości Moszowice. Następnie pikniki odbywały się w miejscowościach na terenie Gminy Kotla. W sumie odbyło się już dziesięć pikników rodzinnych. Kolejny odbędzie się 20 sierpnia w miejscowości Skidniów. Na koniec poznawać zasady czystej gminy będą mieszkańcy miejscowości Zabiele. Ten ostatni piknik rodzinny będzie miał miejsce 27 sierpnia. Każdy z nich rozpocznie się o godzinie 16.00.

Głogowska policja zadba o bezpieczeństwo wolontariuszy

Już w niedzielę zagra w Głogowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Ponad 100 głogowskich wolontariuszy przygotowuje się już do niedzielnej kwesty. Nad ich bezpieczeństwem będzie czuwać głogowska policja – “Naszą szczególną troską będzie to, aby wszyscy, zbierając datki mogli się czuć pewnie i bezpiecznie. Tradycyjnie też włączymy się do akcji wystawiając specjalny patrol kwestujący na rzecz Orkiestry” – mówi Bogusław Kaleta z głogowskiej policji.