Fundacja KGHM-u wsparła projekty Gminy Jerzmanowej
2013-09-18-urzad-gminy@Jerzmanowa-(fot.strona-Urzedu-Gminy)-01-

Fundacja KGHM-u poparła dwa projekty napisane przez Gminę Jerzmanowa. Sfinansowany zostanie wyjazd uczniów z Jaczowa na zieloną szkołę oraz doposażenie placówek oświatowych na terenie gminy. Fundacja wyda na to blisko 250 tys. złotych.

Dwa projekty gminy Jerzmanowej zostały pozytywnie rozpatrzone przez Fundacje KGHM-u. Pierwszy z nich dotyczy organizacji zielonej szkoły dla uczniów szkoły podstawowej w Jaczowie. 68 uczniów z klas IV-VI pojedzie na 21-dniowe turnusy. Uczniowie będą się uczyć i odpoczywać w Szklarskiej Porębie oraz Świeradowie Zdroju. „Pomoc Fundacji jest bardzo cenna, ponieważ daje możliwość wyjazdu wszystkim uczniom poszczególnych klas. Wielu rodziców nie stać byłoby na zapewnienie wypoczynku w górskich kurortach, obejmującym tak długi pobyt. Przychylność Fundacji dała nam także możliwość lepszej organizacji pracy szkoły, w której realizowana jest inwestycja budowy sali gimnastycznej wraz z częścią dydaktyczną” – powiedział Lesław Golba, wójt Gminy Jerzmanowa.

Uczniowie korzystać będą z basenów, inhalacji, grot solnych. Na miejscu realizowane będą zajęcia szkolne objęte podstawą programową oraz zajęcia turystyczno – krajoznawcze. W planach są lekcje muzealne, atrakcje lokalne Szklarskiej Poręby i Świeradowa Zdroju oraz wycieczki autokarowe do odleglejszych miejsc. Koszt organizacji wyjazdu to 135 tys. złotych.

Drugi projekt, którego realizację sfinansuje Fundacja KGHM-u to „Wyposażenie placówek oświatowych Gminy Jerzmanowa filarem efektywnej i wydatnej pracy dydaktyczno – wychowawczej”. W ramach tego projektu powstanie nowoczesna pracownia przyrodnicza, w Szkole Podstawowej w Jerzmanowej. Wyposażone zostaną takze pomieszczenia dydaktyczne w Szkole Podstawowej w Jaczowie. W Gimnazjum Publicznym w Jerzmanowej, powstaną nowe stanowiska komputerowe. . W ramach projektu przewiduje się także doposażenie sali dydaktyczno – zabawowej w Przedszkolu Gminnym w Jerzmanowej, stwarzając możliwość pobytu w przedszkolu dodatkowej grupy.

„ Powiększający się z roku na rok katalog zadań oświatowych i obligatoryjnych wydatków oświatowych powoduje, że obszar wyposażenia placówek w pomoce dydaktyczne pozostaje obszarem wysoce niezaspokojonym. Uzyskana pomoc pozwoli na doposażenie istniejącej bazy w nowoczesny sprzęt komputerowy, ergonomiczne meble, atrakcyjne pomoce dydaktyczne co jest właściwie podstawą dla dalszej pracy. Będzie to trwały i zasobniejszy „zastrzyk” dla naszych jednostek” – powiedział Lesław Golba.

Koszt całej inwestycji to ponad 130 tys. złotych, z czego Fundacja pokryje blisko 110 tys.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sign Up for Our Newsletters

Get notified of the best deals on our WordPress themes.

You May Also Like

Wakacje też w MOPS

Wakacje trwają już od dwóch tygodni, jednak głogowskie dzieci i młodzież nie…

Pomarańczowo-czarni za burtą Pucharu Polski

Zaledwie jeden mecz trwała przygoda piłkarzy Chrobrego Głogów z tegorocznym Pucharem Polski. W sobotę pomarańczowo-czarni przegrali po serii rzutów karnych z Rakowem Częstochowa i to drugoligowy rywal wystąpi w 1/16 finału rozgrywek. Regulaminowy czas gry zakończył się remisem 2:2, a głogowianie uratowali ten wynik rzutem na taśmę. W jednej z ostatnich akcji do siatki trafił Damian Kowalczyk.

Zgubił telefon a zgłosił rozbój

Zarzutami złożenia fałszywego zawiadomienia o przestępstwie i fałszywych zeznań może skończyć dla 36 – letniego głogowianina sprawa fikcyjnego rozboju na jego osobie. Zgłosił ją pod koniec października policjantom. Okazało się, że telefon komórkowy zgubił będąc w stanie nietrzeźwym, a do zgłoszenia rozboju, namówili go koledzy. Policjanci odnaleźli telefon w lombardzie, gdzie pozostawił go nieuczciwy 30 – letni znalazca. On usłyszał już zarzut, przywłaszczenia znalezionego telefonu.

Projekt BECKER

Jest się czym pochwalić. W Głogowie realizowany będzie projekt BECKER. Jest to bardzo duże wyróżnienie, Powiat Głogowski jako jeden z pięciu powiatów w Polsce został wytypowany do zrealizowania tego przedsięwzięcia, którego celem jest poznanie realnych kosztów jakie wiążą się z kształceniem dzieci i młodzieży.