Coraz bliżej zakończenia rewitalizacji osiedla Żarków

W przyszłym roku zakończona zostanie budowa ulicy Folwarcznej. Podpisana została już umowa na wykonanie trzeciego etapu rewitalizacji osiedla Żarków. Inwestycja obejmie budowę dwóch budynków mieszkalnych, zakończenie poprawy układu komunikacyjnego dla ruchu pieszo-rowerowego oraz rozbiórkę pozostałych budynków. Wartość całej inwestycji to blisko 17 mln złotych.

Podpisano umowę na trzeci etap rewitalizacji osiedla Żarków w Głogowie. Inwestycja obejmuje wykonanie trzech zadań. Będzie to rewitalizacja dwóch wielorodzinnych budynków komunalnych przy ulicy Folwarcznej. Zakończony zostanie układ komunikacyjny dla pieszych i rowerzystów. Ostatnim etapem będzie rozbiórka czterech budynków i zakończenie budowy ulicy Folwarcznej. Koszt całej inwestycji to blisko 17 mln złotych. Prace mają się zakończyć w przyszłym roku. Dokładne terminy jeszcze nie są znane.

Firma, która będzie realizować zadanie, wykonywała także poprzednie etapy rewitalizacji osiedla Żarków, o której prezydent Jan Zubowski, na ostatniej sesji Rady Miasta, mówił: “Wielkim sukcesem jest zakończenie rewitalizacji osiedla Żarków. Udowadniamy po raz kolejny, że niemożliwe stało się możliwe. Dzięki uporowi, determinacji, pracy moich współpracowników i firm zaangażowanych w projekt oddaliśmy do użytku budynek nr 2 i Klub Środowiskowy”.

 

Przypomnijmy, 9 września tego roku, prezydent Jan Zubowski wręczył klucze mieszkańcom pierwszego mieszkalnego budynku wielorodzinnego przy ulicy Folwarcznej. W nowym budynku zamieszkało 61 rodzin. Koszt całej inwestycji wyniósł blisko 11 mln złotych, z czego ok. prawie 2 mln współfinansowane było ze środków Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

Tydzień później,16 września, oddany został do użytku Klub Środowiskowy. Jan Zubowski dokonał uroczystego przekazania kluczy na ręce Elżbiety Szarek, dyrektorki Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny. Teraz w Klubie Środowiskowym, spotykają się dzieci, które do tej pory uczęszczały do świetlicy mieszczącej się w Domu Samotnej Matki. Koszt całej inwestycji wyniósł 3 mln złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…