Głogowska Czeremcha w dziesiątce najlepszych zespołów
2013-10-01-Czeremcha-konkurs-radia-wroclaw-(fot.Facebook-stona-zespolu)-01-

Głogowski zespół Czeremcha znalazł się wśród 10 zespołów, które rywalizować będą na Liście Przebojów Ludowych Radia Wrocław. Nagrodą dla zwycięzcy jest nagranie płyty CD w studiu Radia Wrocław. Zespół liczy na głosy mieszkańców Głogowa.

Podczas Radiowej Listy Przebojów, od 22 września do 15 grudnia, rywalizować będzie 10 zespołów ludowych z Dolnego Śląska. Wśród nich znalazł się głogowski zespół Czeremcha. Jest o co rywalizować, bo nagrodą dla zwycięzcy będzie nagranie płyty CD w studiu nagraniowym Radia Wrocław. Na płycie znajdą się utwory ludowe o charakterze folklorystycznym.

“Zadzwoniła do mnie redaktor Radia Wrocław i zaproponowała nam udział w jesiennej liście przebojów, która odbywa się na antenie od wielu lat. Było nam bardzo miło, gdy Pani redaktor zaprosiła nas do konkursu, argumentując to tym, że zapraszając nas do udziału, poziom zespołów prezentowanych na antenie będzie coraz wyższy” – mówi Lena Michalska kierownik artystyczny zespołu.

Kwartet Polifoniczny Czeremcha powstał w 2009 r. i działa przy Miejskim Ośrodku Kultury. Założycielem i zarówno kierownikiem artystycznym jest Lena Michalska. Kwartet wykonuje folklorystyczne pieśni rosyjskie i ukraińskie w opracowaniach własnych,  oraz pieśni autorskie. Kwartet promuje mniejszość narodową w Polsce. Zespół uczestniczy w wielu wydarzeń artystycznych, festiwalach, przeglądach, konkursach folklorystycznych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

W każdą niedzielę, od godziny 7.00 do 10.00, na antenie programu Radia Wrocław nadawana jest Lista Przebojów Ludowych, gdzie prezentowane będą wszystkie zespoły biorące udział w konkursie. W czasie trwania emisji można oddawać głosy na poszczególne zespoły. Telefon do studia 71 339 90 60. Podczas jednego połączenia można oddać 5 głosów. Głosować na zespoły można także poprzez SMS-y na  numer 72280, w treści trzeba wpisać RW Kapela nazwa zespołu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 grudnia.

Zespoły jesiennej Edycji:
1. Czeremcha z Głogowa
2. Echo Bukowiny z Lubania
3. Kulinianie z Kulina
4. Milikowianki z Milikowa
5. Nad Kwisą z Osiecznicy
6. Nadodrzanie z Lubowa
7. Podolanki z Nowej Wsi Lubińskiej
8. Trzy Dęby z Borówka
9. Wojcieszowianki z Wojcieszowa
10.Wronowianki z Wronowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.