Głogowska Czeremcha w dziesiątce najlepszych zespołów

Głogowski zespół Czeremcha znalazł się wśród 10 zespołów, które rywalizować będą na Liście Przebojów Ludowych Radia Wrocław. Nagrodą dla zwycięzcy jest nagranie płyty CD w studiu Radia Wrocław. Zespół liczy na głosy mieszkańców Głogowa.

Podczas Radiowej Listy Przebojów, od 22 września do 15 grudnia, rywalizować będzie 10 zespołów ludowych z Dolnego Śląska. Wśród nich znalazł się głogowski zespół Czeremcha. Jest o co rywalizować, bo nagrodą dla zwycięzcy będzie nagranie płyty CD w studiu nagraniowym Radia Wrocław. Na płycie znajdą się utwory ludowe o charakterze folklorystycznym.

“Zadzwoniła do mnie redaktor Radia Wrocław i zaproponowała nam udział w jesiennej liście przebojów, która odbywa się na antenie od wielu lat. Było nam bardzo miło, gdy Pani redaktor zaprosiła nas do konkursu, argumentując to tym, że zapraszając nas do udziału, poziom zespołów prezentowanych na antenie będzie coraz wyższy” – mówi Lena Michalska kierownik artystyczny zespołu.

Kwartet Polifoniczny Czeremcha powstał w 2009 r. i działa przy Miejskim Ośrodku Kultury. Założycielem i zarówno kierownikiem artystycznym jest Lena Michalska. Kwartet wykonuje folklorystyczne pieśni rosyjskie i ukraińskie w opracowaniach własnych,  oraz pieśni autorskie. Kwartet promuje mniejszość narodową w Polsce. Zespół uczestniczy w wielu wydarzeń artystycznych, festiwalach, przeglądach, konkursach folklorystycznych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

W każdą niedzielę, od godziny 7.00 do 10.00, na antenie programu Radia Wrocław nadawana jest Lista Przebojów Ludowych, gdzie prezentowane będą wszystkie zespoły biorące udział w konkursie. W czasie trwania emisji można oddawać głosy na poszczególne zespoły. Telefon do studia 71 339 90 60. Podczas jednego połączenia można oddać 5 głosów. Głosować na zespoły można także poprzez SMS-y na  numer 72280, w treści trzeba wpisać RW Kapela nazwa zespołu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 grudnia.

Zespoły jesiennej Edycji:
1. Czeremcha z Głogowa
2. Echo Bukowiny z Lubania
3. Kulinianie z Kulina
4. Milikowianki z Milikowa
5. Nad Kwisą z Osiecznicy
6. Nadodrzanie z Lubowa
7. Podolanki z Nowej Wsi Lubińskiej
8. Trzy Dęby z Borówka
9. Wojcieszowianki z Wojcieszowa
10.Wronowianki z Wronowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…