Jak zdobyć pieniądze z UE. Konsultacje w głogowskim Ratuszu
Arch.-2013-08-18-konsultacje-na-temat-funduszy-europejskich@Urzad-Miejski@Glogow-

Każdy, kto jest zainteresowany pozyskaniem funduszy i dotacji z Unii Europejskiej będzie miał okazję skorzystać z bezpłatnych konsultacji podczas Mobilnego Punktu Informacji. 8 października w głogowskim Ratuszu odbędą się spotkania z konsultantami, w czasie których, zainteresowani otrzymają bezpłatne porady jak pozyskać wsparcie z funduszy europejskich. Spotkanie przeprowadzi Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Wrocławiu.

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Wrocławiu zaprasza do skorzystania z bezpłatnych konsultacji w ramach Mobilnego Punktu Informacji, które odbędą się 8 października 2013 r. w Głogowie. W trakcie dyżuru konsultantów będzie można dowiedzieć się o aktualnych  możliwościach pozyskania wsparcia z funduszy europejskich. Konsultanci PIFE udzielą konkretnej informacji na temat aktualnie dostępnych możliwości pozyskania dotacji, zasad ubiegania się o wsparcie oraz wskażą instytucje, które odpowiadają za przyjmowanie wniosków.

Podczas Mobilnego Punktu Informacji, osoby zainteresowane będą mogły dowiedzieć się, czy planowany projekt kwalifikuje się do wsparcia z funduszy europejskich oraz jakie są zasady uzyskania dotacji. Jest to ciekawa propozycja zwłaszcza dla mikroprzedsiębiorców, którzy prowadzą swoją działalność gospodarczą nie dłużej niż 2 lata. Będzie można uzyskać dokładne informacje na temat planowego konkursu, który będzie zorganizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Konsultanci przedstawią również ofertę pożyczek i poręczeń, finansowanych ze środków europejskich, dostępnych na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej.  Udzielą również informacji na temat podstawowych zasad rozliczania dotacji i realizacji projektu dofinansowanego ze środków europejskich.

Z usług w ramach Mobilnego Punktu Informacji mogą skorzystać wszyscy zainteresowani tematyką dotacji z Unii Europejskiej, a w szczególności osoby fizyczne planujące rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz przedsiębiorcy. Konsultacje są bezpłatne.

Mobilny Punkt Informacji zostanie zorganizowany w Głogowie, w siedzibie Urzędu Miejskiego, ul. Rynek 10, w dniu 8 października 2013 r., godz. 10.00 – 14.00.

Konsultacje będą prowadzone na terenie całego Dolnego Śląska. W ramach Mobilnych Punktów Informacji, w najbliższych tygodniach podobne spotkania odbędą się, oprócz Głogowa, także, m.in. w Trzebnicy, Miliczu i Lubinie, Obornikach Śląskich, Kątach Wrocławskich.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.