Wójt Gminy Kotla w odwiedzinach u dzieci
Arch.-2012-06-21-gmina-kotla-01

Wójt gminy Kotla sprawdzał w jakich warunkach przebiega pobyt dzieci, które wyjechały na zieloną szkołę. 43 uczniów szkoły podstawowej odpoczywa i uczy się w Ustroniu Morskim. Wyjazd był możliwy dzięki środkom pozyskanym z Fundacji Polska Miedź w Lubinie. Koszt całego wyjazdu to blisko 80 tyś. zł.

Niedawno pisaliśmy o wizycie wójta gminy Jerzmanowa, Lesława Golby, który odwiedził uczniów, by zobaczyć jak przebiega ich wypoczynek i edukacja w górach, gdzie uczniowie byli na Zielonej Szkole. Tym razem w odwiedziny do dzieci wybrał się Wójt Gminy Kotla, Łukasz Horbatowski.

W dniu 3 października, Wójt Gminy Kotla odwiedził dzieci z terenu gminy, przebywające na zielonej szkole w nadmorskim uzdrowisku Ustronie Morskie. Od soboty 28 września, 43 uczniów klas trzecich ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli, pod opieką trzech opiekunów i kierownika przebywa w ośrodku Cechsztyn. Najważniejszym celem wizyty Wójta na zielonej szkole było spotkanie z dziećmi i sprawdzenie w jakich warunkach przebiega ich pobyt.

Podczas spotkania dzieci potwierdziły zadowolenie z komfortowych warunków pobytu. Są to pokoje 2,3,4 osobowe, z pełnym węzłem sanitarnym i telewizją. W tym tygodniu oprócz zajęć lekcyjnych dzieci uczestniczą w zabiegach inhalacyjnych, w zajęciach na basenie, spacerach po plaży i lesie. Wieczorami odbywają się dyskoteki. W planie „Zielonej Szkoły” na dzieci czekają również wycieczki, rejs statkiem po morzu, wyjścia do aquaparku oraz ogniska z kiełbaskami.
Wyjazd został zorganizowany dzięki pozyskanym przez Urząd Gminy Kotla środkom z Fundacji Polska Miedź w Lubinie w kwocie blisko 80 tyś. zł. Koszt wyjazdu jednego ucznia to 1.800 zł. Zielone szkoły są jednym z elementów Programu Promocji Zdrowia i Przeciwdziałania Zagrożeniom Środowiskowym realizowanego przez KGHM Polska Miedź S.A.

Przypomnijmy, że wyjazdy na zieloną szkołę organizowane są już trzeci rok z rzędu.
W sumie z wyjazdów skorzystało łącznie 137 uczniów, a koszt organizacji zielonych szkół wyniósł ponad 240 tys. zł. i w całości był finansowany ze środków Fundacji Polska Miedź.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.