Minister na obchodach 50-lecia głogowskiego więzienia
2013-10-05-obchody-nadania-sztandaru-zakladowi-karnemu@Glogow-(fot.D.Jeczmionka)-01-

Zakład Karny w Głogowie świętował wczoraj półwiecze swojego powstania. Z tej okazji do Głogowa przyjechał wiceminister sprawiedliwości Stanisław Chmielewski, który dokonał wręczenia sztandaru na ręce dyrektora Zakładu. Uroczystość zgromadziła pod Pomnikiem Dzieci Głogowskich licznych gości i przedstawicieli najwyższych władz powiatu i miasta.

Wczorajszy dzień zapisał się szczególnie w historii Zakładu Karnego w Głogowie. 5 października funkcjonariusze głogowskiego więzienia świętowali pod pomnikiem Dzieci Głogowskich, 50 -lecie istnienia Zakładu oraz nadanie sztandaru. Na tę uroczystość zaproszonych zostało wielu gości. Rangi wydarzeniu nadała obecność wiceministra sprawiedliwości Stanisława Chmielewskiego. W uroczystości uczestniczyli także m.in., przedstawiciele władz miasta i powiatu, przedstawiciele wojewody dolnośląskiego, wójtowie ościennych gmin, a także przedstawiciele duchowieństwa z biskupem Stefanem Regmuntem na czele.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Mikołaja. Po mszy, ulicami miasta przeszła defilada z udziałem kompanii honorowej służby więziennej. Wraz z kompanią wszyscy goście udali się pod Pomnik Dzieci Głogowskich, gdzie odbyły się oficjalne obchody uroczystości.  Muzyka Orkiestry Huty Miedzi Głogów uświetniła całe wydarzenie.

Po podniesieniu flagi państwowej, Dyrektor głogowskiego więzienia Sebastian Milik, mówił o historii Zakładu Karnego w Głogowie, a pracę głogowskiego więzienia posumował tymi słowami: “Te 50 minionych lat to czas ponad dwudziestu pięciu i pół tysiąca zawikłanych życiorysów, uwiecznionych na kartach blisko trzech czwartych kilometra akt osobopoznawczych, to ponad 30 mln godzin prac wykonanych na rzecz miasta i regionu oraz bliżej nieokreślona liczba posklejanych ludzkich losów”.

Za pracę i zaangażowanie funkcjonariuszom więzienia dziękowali posłowie na Sejm Ewa Drozd i Wojciech Zubowski, wiceminister Stanisław Chmielewski oraz Prezydent Jan Zubowski. Z powodu wizyty na Ukrainie, Starosta Głogowski nie mógł wziąć udziału z uroczystościach. W jego imieniu życzenia odczytał wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jeremi Hołownia. Uroczystego przekazania sztandaru na ręce dyrektora Zakładu dokonał wiceminister sprawiedliwości Stanisław Chmielewski.

Podczas uroczystości, Krajowy Związek Emerytów i Rencistów Służby Więziennej, przyznał odznaczenia byłym pracownikom więzienia za szczególne zasługi w działalności na rzecz Zakładu.

Po zakończeniu uroczystości pod pomnikiem wszyscy goście zostali zaproszeni do Domu Cichych Pracowników Krzyża, gdzie odbyła się nieoficjalna część wydarzenia.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sign Up for Our Newsletters

Get notified of the best deals on our WordPress themes.

You May Also Like

Projekt aktywizacji rozpoczęty

W miesiącu kwietniu br. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jerzmanowej rozpoczął VI edycję projektu systemowego “Ku przyszłości poprzez aktywną integrację” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Terapia poprzez teatr

Teatrapia to wspólny przedsięwzięcie Miejskiego Ośrodka Kultury i Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny. Głogowskie placówki organizują przegląd Spektakli o tematyce profilaktycznej. Przegląd odbędzie się 13 marca.

Badania lekarskie mieszkańców Jerzmanowej

Z inicjatywy KGHM ruszył program badań lekarskich mieszkańców gminy Jerzmanowa i okolic.…

Narodowe Czytanie w Głogowie

Narodowe Czytanie jest to akcja organizowana przez Prezydenta RP już od 2012 roku. Chodź w większej części kraju odbędzie się ona 2 września (sobota) to w Głogowie będzie ona miała miejsce 2 dni później czyli w najbliższy poniedziałek 4 września.