Głogów: “Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich”. Monodram w Miejskim Ośrodku Kultury.

 

“Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich” to tytuł monodramu, który zostanie zaprezentowany 19 października w Miejskim Ośrodku Kultury. Spektakl organizowany jest w ramach Wrocławskich Spotkań Teatru Jednego Aktora. Główną rolę zagra Anna Skubik, która za monodram o Marlenie Dietrich otrzymała wiele nagród na międzynarodowych festiwalach oraz Grand Prix 37. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu. Wstęp na spektakl jest bezpłatny.

Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora (WROSTJA) to najstarszy festiwal monodramu na świecie, organizowany we Wrocławiu od 1966 roku. Od 2000 roku jest to festiwal międzynarodowy. Podczas festiwalu następuje konfrontacja najlepszych teatrów jednego aktora zrealizowanych w Polsce, ze spektaklami zaproszonymi ze świata. Z inicjatywy organizatorów WROSTJA powstały festiwale teatrów jednego aktora na Dolnym Śląsku, w Toruniu oraz w Warszawie. W ramach tego Festiwalu, na głogowskiej scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpi  Anna Skubik w monodramie  “Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich”. Spektakl odbędzie się 19 października, o godz. 18.00 na Małej Scenie Teatralnej w MOK-u. Wstęp na monodram jest bezpłatny.

„Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich” w reżyserii Romualda Wiczy-Pokojskiego jest intymnym portretem gwiazdy, która zapoczątkowała nowy wizerunek kobiety. Kobiety pięknej, niezależnej, lubiącej kochać, będącej upragnionym przedmiotem obu płci, zdystansowanej, namiętnej, zjawiskowej. Marlena Dietrich, stara i nieszczęśliwa, ostatnie 13 lat swojego życia spędziła w swoim domu w Paryżu. Z dala od fleszy, adoratorów i rodziny zmarła w samotności. Spektakl to obraz poświęceń dla miłości i piękna, ceny, jaką płaci się za pakt ze sławą.

Grająca główną rolę, Anna Skubik, za monodram o Marlenie Dietrich otrzymała wiele nagród na międzynarodowych festiwalach oraz Grand Prix 37. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu. Jest aktorką, lalkarką, performerką, absolwentką Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie Filii we Wrocławiu na Wydziale Lalkarskim. Kilka lat mieszkała i występowała w Grecji, gdzie studiowała grę aktorską i reżyserię, śpiew musicalowy i klasyczny oraz choreografię musicalową. Była aktorką Teatru „Baj Pomorski” i Teatru Wiczy w Toruniu oraz Wrocławskiego Teatru Lalek.  Występowała w teatrach w Grecji, Wielkiej Brytanii, Armenii i USA. Dużym uznaniem cieszy się jej ostatni monodram „Fedra” w reżyserii Bogusława Kierca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…