Głogowianie ćwiczą na siłowniach

W Głogowie, w parku przy ul. Budowlanych oraz na os. Kopernika przy ul. Keplera powstały dwie siłownie na powietrzu.
Urządzenia są odporne na warunki atmosferyczne i są skonstruowane w ten sposób, aby mogli z nich korzystać zarówno seniorzy, dzieci oraz osoby niepełnosprawne. Koszt dwóch siłowni to blisko 95 tyś. złotych.

Zostały już oddane do użytku dwie siłownie na powietrzu. Pierwsze siłownie, które powstały w parku przy ul. Budowlanych oraz na os. Kopernika przy ul. Keplera cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Głogowa. W ciepły popołudniowy dzień na siłowni wszystkie urządzenia są zajęte. Niektórzy stoją w kolejce, żeby z nich skorzystać –“Z pewnością na razie cieszy się to dużą popularnością bo jest to coś nowego i ciekawego, czego dotąd w Głogowie jeszcze nie było” – mówi pani Ania, która przyszła na siłownię z dzieckiem. Wśród mieszkańców Głogowa, którzy z nami rozmawiali same pozytywne opinie – “Siłownia jest super, taka uniwersalna i dla dorosłych i dla dzieci. Jesteśmy pierwszy raz i bardzo nam się podoba” – mówi pani Zofia, która przyszła na plac z pięcioletnim wnuczkiem. -“My jesteśmy już trzeci raz, pomysł trafiony tylko, żeby to było uszanowane” – dodaje pani Agnieszka, która również przyszła na siłownię z dzieckiem.

Gmina Miejska zakupiła oraz zamontowała w każdej z siłowni trzynaście urządzeń fitness, które zostały postawione na placach przeznaczonych do ćwiczeń. Jest  to m.in.: rower, prasa nożna, wioślarz, równoważnie, zestawy do podciągania. Można z nich korzystać zarówno w formie rekreacyjnej jak i w formie wysiłku fizycznego. Korzystać z nich mogą zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli, a także osoby starsze i niepełnosprawni. Siłownie są odporne na warunki atmosferyczne. “Jeżeli siłownie będą cieszyć się powodzeniem to będą one montowane na każdym osiedlu w Głogowie” – mówi Krzysztof Sadowski, rzecznik Urzędu Miejskiego w Głogowie.

Trzeba jednak uważać, żeby sobie nie zaszkodzić -“To nie może być tak, że jest sprzęt to sobie poćwiczę. Powinno się mieć podstawową wiedzę co ćwiczyć jak i z jakim obciążeniem” – mówi Michał Pałys, który pracuje w jednej z głogowskich siłowni. Warto też pamiętać o rozgrzewce – “Rozgrzewka jest najważniejsza bo mięśnie wtedy mają mniejszą podatność na urazy, inaczej można sobie zerwać mięśnie i nabawić się kontuzji, w najgorszym wypadku uszkodzić kręgosłup” – mówi Paweł Pałys oraz dodaje, że  ćwiczyć naprawdę warto. Osoby, które regularnie korzystają z  siłowni mają mniej problemów z sercem, cieszą się lepszym zdrowiem i kondycją a także są szczęśliwsi, gdyż podczas ćwiczeń wydzielają się hormony szczęścia.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…