Złodzieje zatrzymani dzięki pomocy świadków

Głogowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy z maszyn do gier usiłowali ukraść pieniądze na sumę prawie 1.200 zł. Złodzieje byli zaskoczeni pojawieniem się policjantów i próbowali uciec przez okno znajdujące się w pomieszczeniu. To zatrzymanie to również efekt właściwego działania świadków zdarzenia.

16 października, około godziny 23.00 oficer dyżurny głogowskiej Komendy został poinformowany, przez jednego z mieszkańców miasta, że trzech mężczyzn, prawdopodobnie usiłuje włamać się do automatów do gier. Ich specyficzne zachowanie zwróciło uwagę zaniepokojonych osób. Szybki kontakt z policjantami umożliwił szybką reakcją. Patrole, które były w pobliżu zostały skierowane w miejsce zdarzenia. To szybkie działanie pozwoliło na zatrzymanie niczego nie spodziewających się mężczyzn. Zaskoczeni włamywacze usiłowali uciec policjantom, przez okno znajdujące się w pomieszczeniu. Ale zaraz zostali zatrzymani. ” Wszyscy mieszkają w Głogowie i mają 30, 22 i 19 lat i są znani głogowskim policjantom już z poprzednich wyczynów” – mówi  nadkom. Bogusław Kaleta rzeczniki z Komendy Policji w Głogowie. Za kradzież z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności nawet  do lat 10.

“Warto podkreślić, że szybkie i sprawne zatrzymanie było możliwe dzięki skutecznej pomocy świadków tego zdarzenia i zachowaniu przez nich spokoju i „zimnej krwi” – dodaje Bogdan Kaleta.

Bardzo często właściwa reakcja osoby poszkodowanej czy też świadka w momencie zdarzenia, może doprowadzić do szybkiego zatrzymania sprawcy przez policjantów. Policjanci apelują, aby świadkowie przestępstwa nie zwlekali i dzwonili na alarmowy numer 997.

“Osoby będące świadkami lub ofiarami przestępstwa, często działają pod wpływem emocji. Jest to zupełnie zrozumiałe. W końcu taka sytuacja zdarza się w życiu przeciętnego człowieka niezwykle rzadko. Jest to jednak bardzo trudny i decydujący moment, kiedy nasze racjonalne działanie, może doprowadzić do szybkiego zatrzymania sprawcy” – mówi Bogusław Kaleta.

Policja informuje, jak zachować się w obliczu przestępstwa:

• Jeśli jest to możliwe natychmiast zawiadom policję dzwoniąc na numer pogotowia policyjnego 997 lub alarmowy 112.

• Przekaż krótką i zwięzłą informację o tym co widzisz, wskaż miejsce zdarzenia.

• Nie podejmuj działań, które były by dla ciebie niebezpieczne.

• Staraj się nie zacierać śladów działania przestępcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…