Spotkania z Kulturą Portugalską w Polkowicach

Oryginalna muzyka Fado, wyborne porto i kuchnia, w której dorsz zajmuje honorowe miejsce.  W Polkowicach już wkrótce rozpoczną się VIII Miedziowe Spotkania z Kulturą, które w tym roku poświęcone będą kulturze portugalskiej. Początek Festiwalu 27 października i potrwa aż do grudnia.“W tym roku wybraliśmy Portugalię, ponieważ przełamujemy stereotypy. Chcemy pokazać, że jest to państwo różnorodne, tętniące życiem, z przebogatą kulturą i historią” – mówi Andrzej Wierdak, dyrektor Polkowickiego Centrum Animacji.

„W kręgu Cultur. Miedziowe Spotkania z… Kulturą Portugalską” to już ósma odsłona festiwalu. Dotąd polkowiczanie mieli okazję zapoznać się m.in. z kulturą japońską, żydowską, rosyjską oraz austriacką. W tym roku w centrum zainteresowania znalazła się Portugalia.

“Granice Portugalii nie zmieniły się od XIII w., a mimo to tak niewiele o niej wiemy. To ojczyzna wielkich odkrywców. Kraj, który niemal na każdym kroku zdumiewa, oczarowuje i zachwyca. Na portugalską duszę składa się klimat wąskich uliczek, przytulnych kawiarenek, tramwajów oraz niezwykłej muzyki fado” – wyjaśnia Andrzej Wierdak, dyrektor Polkowickiego Centrum Animacji. “W tym roku wybraliśmy Portugalię, ponieważ przełamujemy stereotypy. Chcemy pokazać, że jest to państwo różnorodne, tętniące życiem, z przebogatą kulturą i historią” – dodaje.

Festiwal rozpocznie koncert Trio Fado, który odbędzie się 27 października o godz. 18.00 w polkowickim kinie. Światowej sławy zespół z niezwykłą wokalistką Marią Carvalho zaprezentuje portugalskie Fado. Śpiewając artystka opowie o saudade, czyli o nostalgii, tęsknocie, smutku, ale także o radości życia, miłości, o dominacji duszy i serca nad rozumem.

Miedziowe Spotkania potrwają do grudnia. W tym czasie odbędą się koncerty muzyki Fado, spektakl, pokazy kuchni portugalskiej, projekcje filmowe oraz wystawy zdjęć. Patronat honorowy nad Festiwalem objęła Ambasada Portugalii w Polsce oraz Instytut Camõesa i Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza.

Bilety w cenie 20-35zł oraz karnety (110zł) są już w sprzedaży. Można je nabywać w kasach Ośrodka Kultury, Galerii „Rynek 26” oraz Kina. Szczegółowy program festiwalu oraz więcej informacji na temat poszczególnych wydarzeń można zdobyć na stronach www.miedziowespotkania.pl oraz www.pca.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…