Kotla: Uświadamiali gimnazjalistów
2013-10-21 - koncert-profilaktyczny@gmina-Kotla01-

“Szanuj życie” pod takim tytułem odbył się koncert profilaktyczny dla gimnazjalistów z terenu gminy Kotla. Gminna Komisja Problemów Alkoholowych chciała w ten sposób uświadomić młodzież jak picie alkoholu może wpłynąć na ich dalsze życie oraz przestrzec przed zgubnym wpływem napojów alkoholowych. Niestety problem picia alkoholu wśród młodzieży narasta, a wiek inicjacji alkoholowej ciągle się obniża.

18 października w ramach działań profilaktycznych Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy współpracy z Gimnazjum Gminnym im. Zagłębia Miedziowego w Kotli zorganizowała kolejny już koncert profilaktyczny dla uczniów szkoły gimnazjalnej. Koncert odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kotli. Tym razem w gminie zagościł Sławomir Pyrko. Wykonawca w trakcie koncertu – spektaklu pn. “Szanuj życie” ostrzegał młodzież przed popełnianiem błędów i unikaniem niebezpieczeństw, które mogą zaważyć na ich dalszym życiu, a wobec których można i należy powiedzieć zdecydowane NIE.

“W trakcie koncertu autor programu posługiwał się językiem trafiającym do młodzieży i podawał przykłady z życia, chociaż sam nigdy nie był uzależniony. Treści, które przekazywał autor pozwalają zastanowić się na tym jak ważną wartością jest własne życie, rodzina i że o te właśnie wartości należy dbać, aby ich nie stracić poprzez wybór używek. Wykonawca swoim występem podkreślił również, że żadna sytuacja życiowa nie powinna skłonić młodego człowieka do sięgania po narkotyki czy alkohol” – mówi Kamila Suchocka – Szperlik z Urzędu Gminy Kotla.

Koncert został sfinansowany ze środków budżetu gminy Kotla przeznaczonych na działania związane z profilaktyką uzależnień.

Problem picia alkoholu wśród młodzieży staje się coraz poważniejszy.  Z ostatnich badań wynika, że wiek inicjacji alkoholowej, czyli pierwszego spożycia alkoholu, obniżył się w naszym kraju do 10.-11. roku życia. Bardzo niepokojącym zjawiskiem jest to, że  w wieku gimnazjalnym, między 13. a 15. rokiem życia, spożycie alkoholu wzrasta bardzo szybko i tylko niewielka grupka młodzieży gimnazjalnej, tj. 8-10 proc. w wieku 15 lat nie pije alkoholu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.