Wojciech Zubowski zachęca do malowania portretów
2013-10-24-konkurs-l=plastyczny-Wojciecha-Zubowskiego-01-

„Wybitni Polacy – wybitni Europejczycy” to konkurs, którego organizatorem jest poseł Wojciech Zubowski. Adresowany jest do uczniów gimnazjum, których zadaniem jest wykonanie w dowolnej technice malarskiej lub graficznej, portretu wybitnych Polaków. Poseł chce w ten sposób krzewić postawy patriotyczne oraz wiedzę historyczną wśród młodzieży. Prace można przesyłać do 12 listopada.

Ślęczenie nad książkami i wkuwanie długimi godzinami dat i suchej treści to mało efektywny sposób na naukę. Z pewnością więcej zostanie uczniom w głowach, jeśli będą się uczyć poprzez zabawę, sztukę bądź udział w konkursie. Właśnie taki sposób na szerzenie wiedzy o historii proponuje Wojciech Zubowski, który jest organizatorem konkursu „Wybitni Polacy – wybitni Europejczycy”.

Celem konkursu “Wybitni Polacy – wybitni Europejczycy”  jest zaproszenie młodych ludzi, do wykonania pracy plastycznej w dowolnej technice graficznej lub malarskiej (na papierze) przedstawiającej wybitnych Polaków, którzy zapisali się w historii Starego Kontynentu np. królowie, naukowcy, pisarze, poeci, kompozytorzy czy sportowcy. Konkurs skierowany jest do uczniów klas gimnazjalnych.

“Konkurs ma za zadanie propagować wśród młodzieży postawy patriotyczne i szerzyć wiedzę o historii Polski. Swoim patronatem konkurs objęli europoseł Ryszard Legutko i senator Dorota Czudowska, którzy też wraz ze mną są fundatorami nagród dla laureatów” – mówi poseł Wojciech Zubowski.

Do 12 listopada, na adres biura poselskiego Wojciecha Zubowskiego, można nadsyłać prace prezentujące sylwetki wybitnych Polaków, którzy zapisali się na kartach historii Europy. Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni nagrodami rzeczowymi w terminie do 19 listopada 2013. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej www.rlegutko.pl  i www.wojciechzubowski.pl

Honorowy Patronat nad Konkursem objęli Senator RP Dorota Czudowska oraz Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Ryszard Legutko.

Prof. Legutko to polski naukowiec i polityk, profesor filozofii, publicysta, autor książek o tematyce społeczno-politycznej, tłumacz i komentator dzieł Platona. Przez trzy miesiące w 2007 pełnił funkcję ministra edukacji narodowej. Aktualnie jest posłem w Parlamencie Europejskim. Dorota Czudowska jest lekarzem onkologiem. Założycielką i prezesem Polskiego Forum Europejskiej Koalicji do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA. Wykładała na wielu konferencjach naukowych w kraju i zagranicą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sign Up for Our Newsletters

Get notified of the best deals on our WordPress themes.

You May Also Like

W Przedmościu już rozegrali Euro 2012

Już dzisiaj (8 czerwca) zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego w czasie rozgrywek Euro…

Nowa książka o jednostkach wojskowych

Ukazała się kolejna książka o głogowskich jednostkach wojskowych. Tym razem jest to zbiór materiałów pod tytułem: “Szósty głogowski pułk inżynieryjny”.

Naucz się pisać… IKONY!

Warsztaty ikonograficzne to kolejne wydarzenie w ramach festiwalu “W Kręgu Cultur. VI…

Policjanci na ostatki

Policjanci twierdzą, że alkohol to wciąż poważny problem na polskich drogach. Nietrzeźwość…