“Przeskok z epoki PRL-u do współczesności”
2013-10-24-uroczyste-otwarcie-sali@gimnazjum3@Glogow-(fot.D.Jeczmionka)-01-

“Przeskok z epoki PRL-u do współczesności” – tak o remoncie sali gimnastycznej i budowie kompleksu sportowego, mówiła dyrektor Małgorzata Nowakowska na wczorajszej uroczystości. 24 października w Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, odbyło się uroczyste otwarcie sali gimnastycznej i zaplecza sanitarnego. Budowa trwała rok i kosztowała 1,5 mln zł.

Radość, entuzjazm i zadowolenie, takie emocje były obecne wśród zaproszonych gości, nauczycieli i uczniów Gimnazjum nr 3. Wczoraj, m.in., Prezydent Jan Zubowski i Dyrektor Gimnazjum Małgorzata Nowakowska przecięli wstęgę na uroczystym otwarciu adaptowanych budynków Gimnazjum nr 3 dla osób niepełnosprawnych. Na powitanie wszyscy goście otrzymali czerwone goździki, które miały  nawiązywać do przeskoku epokowego jaki dokonał się w szkole w ciągu ostatniego roku –  “Jest to pierwszy tak duży remont szkoły od momentu jej utworzenia” – mówi Małgorzata Nowakowska, dyrektor Gimnazjum nr 3. Szkoła w przyszłym roku będzie obchodzić 30 – lecie istnienia.

W Gimnazjum rozbudowane zostało zaplecze sanitarne szkolnego zespołu sportowego oraz nastąpił generalny remont sali gimnastycznej.

“Szkoła wzbogaciła się o nowe zaplecze sportowe, a także została przystosowana na potrzeby uczniów z niepełnosprawnością ruchową. Wybudowany podjazd oraz zaplecze rehabilitacyjne mają ułatwić młodzieży z niepełnosprawnościami korzystanie z kompleksu sportowego” – mówi Małgorzata Nowakowska.

Remont rozpoczął się w październiku ubiegłego roku. Ostatnie prace zakończyły się w sierpniu tego roku. Przypomnijmy, że zanim rozpoczęła się inwestycja problemem było wyłonienie wykonawcy. Podczas dwóch pierwszych przetargów kwoty proponowane przez firmy przekraczały możliwości budżetu miasta, dlatego zostały unieważnione. Wykonawcę udało się wybrać dopiero za trzecim razem. Koszt całej inwestycji to 1,5 mln złotych.

“Jest to przede wszystkim sukces szkoły, uczniów i nauczycieli, którzy będą mogli w bardzo przyzwoitych warunkach prowadzić zajęcia z wychowania fizycznego oraz zajęcia rehabilitacyjne. W Gimnazjum nr 3 jest spora grupa uczniów niepełnosprawnych, którzy do tej pory nie mieli takiej bezproblemowej możliwości korzystania z sali gimnastycznej. W tej chwili jest salka przeznaczona dla dzieci z niepełnosprawnościami, są specjalnie przygotowane zjazdy. Myślę, że jest to, tak jak powiedziała Pani Dyrektor, nowa karta w Gimnazjum nr 3” – powiedział prezydent Jan Zubowski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.