Remont budynku Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Trwa remont budynku siedziby Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Remont polegający na wymianie pokrycia dachowego, uzupełnieniu ubytków kominów oraz uzupełnieniu podłóg drewnianych zakończyć ma się do 10 grudnia tego roku. Koszt inwestycji to ponad 150 tyś. zł, z czego ponad 70 tyś. zostało pozyskane ze środków PFRON. Dlatego kolejnym etapem prac, które planowane są w przyszłości będzie dopasowanie pomieszczeń do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku ma swoją siedzibę w budynku dawnej biblioteki pedagogicznej, przy ul. Sikorskiego. Ze względu na zły stan techniczny budynku, niektóre zajęcia musiały odbywać się  w pomieszczeniach PWSZ-u oraz w I Liceum Ogólnokształcącym. Sytuacja ta już wkrótce ulegnie zmianie, gdyż trwa właśnie remont budynku.

Długo trwały rozmowy dotyczące tego kto ma wykonać remont, dlatego, że umowa użyczenia, podpisana przez zarząd Uniwersytetu z zarządem powiatu poprzedniej kadencji, mówiła o tym, że to Uniwersytet jest zobowiązany do przeprowadzania wszelkich remontów w zamian za bezpłatne korzystanie z budynku. “Remont budynku był możliwy dzięki podpisanemu aneksowi”   – wyjaśnia wicestarosta Grzegorz Aryż. – “Był on konieczny, aby powiat przeznaczył pieniądze ze swojego budżetu na prace remontowe . Początkowo pani Danuta Gross, kierująca UTW odmówiła podpisania aneksu, ostatecznie jednak doszło do porozumienia” – dodaje wicestarosta.

80 tyś. zł zostało zabezpieczone w budżecie Starostwa Powiatowego na ten cel. Ponadto pozyskana została dotacja z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych w wysokości 70 tyś. zł. Tutaj jest jednak pewien warunek – budynek musi zostać przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – “Zleciliśmy wykonanie ekspertyzy w jakim zakresie jest to technicznie możliwe. Wybraliśmy jedną z dwóch ekspertyz, która została zaakceptowana przez PFRON” – mówi Grzegorz Aryż.  W ciągu kolejnych dwóch lat w budynku powstanie podjazd, toaleta dla niepełnosprawnych oraz podnośnik przy schodach, dzięki któremu osoby niesprawne ruchowo będą mogły korzystać z piętra.

Obecnie w siedzibie Uniwersytetu wymieniane jest pokrycie dachowe, kładziony jest nowy strop, dokonywane są podmurówki kominów oraz prace remontowe w pomieszczeniach. Obiekt zgodnie z umową powinien być oddany do użytku do 10 grudnia tego roku.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…