Głogowska policja informuje i ostrzega
zdjęcie Arch.-2013-07-14-głogowska-policja-01

1 listopada to dzień, w którym spodziewać się można natężonego ruchu na drogach. Z tego powodu, w tym dniu nastąpi zmiana w organizacji ruchu w okolicach głogowskich cmentarzy. Inaczej będą także kursowały autobusy komunikacji miejskiej.

W dniu 1 listopada nastąpi zmiana w organizacji ruchu w okolicach głogowskich cmentarzy. W rejonie cmentarza na Brzostowie oprócz zmian zasad ruchu, nastąpi zamkniecie dojazdu do nekropoli w godzinach 12.30 do 13.30 – w czasie mszy świętej odprawianej na cmentarzu. “Wszędzie zostaną postawione znaki drogowe informujące o nowych zasadach ruchu. Zmiany obowiązywać będą tylko w dniu 1 listopada. W pozostałe dni obowiązuje stała organizacja ruchu według istniejącego oznakowania” – informuje Bogusław Kaleta, oficer rasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Zmiany nastąpią także w komunikacji miejskiej. Linie autobusowe, jeżdżące w kierunku głogowskich cmentarzy, kursować będą z większą częstotliwością niż zwykle. Zostanie uruchomiona dodatkowo specjalna linia 61 i 0 z os. Piastów Śląskich w
kierunku cmentarza na Brzostowie.

Głogowska policja przestrzega także przed złodziejami, dla których Dzień Wszystkich Świętych to doskonała okazja do kradzieży – “Niestety nie wszyscy udają się na cmentarze z dobrymi zamiarami. Co roku zdarzają się przypadki kradzieży torebek lub wartościowych przedmiotów, zwłaszcza na szkodę starszych osób” – mówi Bogusław Kaleta.

Policjanci w ramach pełnionych służb obejmują nadzorem również tereny nekropoli oraz ich okolice. W tych miejscach będą również nieumundurowane patrole policyjne. “Prosimy o szczególną uwagę i roztropność. Pieniądze, dokumenty, wartościowe przedmioty najlepiej przechowywać w wewnętrznych kieszeniach odzieży i mieć nad nimi stały dozór” – apeluje oficer prasowy głogowskiej policji.

Poniżej przedstawiamy zmiany w ruchu drogowym

1. Rejon cmentarza ul. Świerkowa – Brzostów
– dojazd do cmentarza będzie możliwy tylko od strony ul. Okrężnej,
– wprowadzono ruch jednokierunkowy na ul. Świerkowej w kierunku do ul. Sikorskiego (zakaz wjazdu od ul. Sikorskiego),
– wprowadzono ruch jednokierunkowy na ul. Malinowej w kierunku do ul. Wojska Polskiego (zakaz wjazdu od ul. Wojska Polskiego),
– zakaz zatrzymywania na ul. Malinowej
– zakaz zatrzymywania na ul. Świerkowej
– na ulicy Okrężnej wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy na całej jej długości. Kierunki poruszania się: od ulicy Wojska Polskiego do Świerkowej i od Kasztanowej do wjazdu na ul. Świerkową. Wyjątkiem będzie wewnętrzny odcinek ul. Okrężnej, gdzie przejazd od ul. Kasztanowej możliwy będzie w jednym kierunku do ul. Wojska Polskiego.
W rejonie cmentarza ruch będzie nadzorowany i kierowany przez policjantów, Pojazdy będą kierowane na wyznaczone miejsca parkingowe. Wyjazd z rejonu parkingów ul. Malinowa (nowy cmentarz) tylko w stronę ul. Wojska Polskiego ul. Malinową.

2. Rejon cmentarza w Krzepowie ul. Akacjowa
– dojazd do cmentarza ul. Akacjową na której będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy od strony ul. Osadników do ul. Klonowej (zakaz wjazdu od strony ul. Klonowej),
– zakaz zatrzymywania się na ul. Akacjowej na odcinku od ul. Osadników do Ogródków Działkowych.

3. Rejon cmentarza ul. Legnicka
– Na ul. Polnej jadąc od strony ul. Gomółki do ul. Legnickiej obowiązuje zakaz postoju po stronie lewej (zgodnie z oznakowaniem na tej ulicy).
– Na ulicy Cybisa obowiązuje zakaz ruchu pojazdów ( nie dotyczy on mieszkańców tej ulicy)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.