Doradzą jak założyć własną firmę

W dniach 18 – 22 listopada obchodzony będzie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W obchody tego wydarzenia włączył się także Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie. PUP razem  z  Bankiem Zachodnim WBK, zorganizował spotkania warsztatowe pod nazwą “Prowadzę własną firmę”. Zajęcia adresowane są nie tylko do osób bezrobotnych, ale do wszystkich, którzy myślą o założeniu własnej działalności.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie i Bank Zachodni WBK, organizują spotkania-warsztaty pn. „Prowadzę własną firmę”. Zajęcia warsztatowe będą się odbywać codziennie od 18 do 22 listopada. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 listopada 2013 r.

“Zapraszamy i zachęcamy do udziału wszystkich, którzy chcą wziąć udział w spotkaniu, nie tylko osoby zarejestrowane w Urzędzie Pracy” – informuje Witold Nietopiel, Kierownik Referatu Promocji Powiatowego Urzędu Pracy.

Osoby zainteresowane założeniem i prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, a także inne osoby, które interesuje tematyka związana z prowadzeniem firmy, powinny się skontaktować z Powiatowym Urzędem Pracy w Głogowie (ze swoim pośrednikiem pracy lub pod nr tel. 76 72 75 509)

W programie m.in.:

  • założenie firmy krok po kroku,
  • poszerzenie lub uzupełnienie wiedzy z zakresu przepisów prawa podatkowego oraz ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego,
  • zapoznanie się z formami opodatkowania i wzorami formularzy podatkowych,
  • pozyskanie informacji z zakresu uprawnień do ubezpieczeń społecznych.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to ogólnoświatowa inicjatywa promująca przedsiębiorczość, w Polsce organizowana jest od 2008 roku. Podczas akcji podejmowane są działania na rzecz promowania i rozwoju przedsiębiorczości. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana – Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w krótkim czasie stał się jednym z najważniejszych wydarzeń biznesowych na świecie. Sukces tej inicjatywy tkwi w stworzeniu środowiska, w którym współpracują naukowcy i biznesmeni. Z tego względu inicjatywę wspierają prezydenci i premierzy wielu państw oraz rozpoznawalni przedsiębiorcy, m.in. sir Richard Branson, Blake Mycoskie, Michael Dell i Mark Cuban. Każdego roku do promotorów GEW dołączają kolejne znane osoby oraz przywódcy polityczni i ekonomiczni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…