Baner reklamowy: WIELKIE PRZECENY w Media Expert w Głogowie (Galeria Glogovia ul. Piłsudskiego 19) – startujemy w czwartek 14.06 g. 8.00

„Boisko i hala to dwa różne światy” – Rozmowa z Michałem Długoszem

Jego przygoda z piłką nożną rozpoczęła się w Chrobrym Głogów. Urodzony w 1981 roku, jak sam przyznaje, od najmłodszych lat wiązał swoją przyszłość ze sportem. Wielokrotnie ratował pomarańczowo-czarnych w ligowych spotkaniach. Dziś jako nauczyciel wychowania fizycznego, trenera grup młodzieżowych, a przede wszystkim bramkarze Euromaster-a Głogów. Michał Długosz, to w środowisku piłkarskim postać niezwykle barwna i lubiana, która stała się doskonałym przykładem do naśladowania.

S. Górski – Zacznijmy od początku. Michał, chciałbym abyś przypomniał sobie trawiaste boisko. Miałeś swoją przygodę w Chrobrym, a także krótki epizod za granicą.

M. Długosz – Jestem wychowankiem Chrobrego, gdzie spędziłem dobrych parę lat. Miałem około roczną przerwę, podczas której, grałem w lokalnej drużynie w Edynburgu. Po powrocie do Głogowa poprosiłem o możliwość trenowania z zespołem. Startowałem wtedy z pozycji trzeciego bramkarza. Natomiast po krótkim czasie okazało się, że jestem numerem jeden, z czego bardzo się cieszyłem, bo w końcu miałem możliwość bronienia przed własną publicznością. Niestety trener Janusz Kubot miał inną wizję, innych ludzi, a klub w tamtych czasach przystępował na każde jego zawołanie.

S. Górski – Nie szkoda Ci tych lat spędzonych na murawie?

M. Długosz – Z jednej strony na pewno gdzieś tego brakuje, bo tak jak mówię bardzo dobrze się czułem broniąc dla Głogowa. Co nas nie zabije to nas wzmocni i dzięki temu miałem możliwość spróbowania gry na hali. Trafiłem do TPH Polkowice, gdzie na szczeblu ekstraklasy poznałem smak innej gry.

S. Górski – Więc jak trafiłeś do Euromaster-a?

M. Długosz –Wspólnie z dwoma Tomkami, Trznadlem i Urbaniakiem graliśmy w Polkowicach. Po pewnym czasie zaczęło się tam wszystko sypać. Pomyśleliśmy o stworzeniu halowej drużyny w Głogowie, a jak się po krótkim czasie okazało, podołaliśmy temu wyzwaniu. Zebraliśmy chłopaków z Głogowa i okazało się-mamy fajną paczkę. Zarówno pod kątem piłkarskim jak i osobistym.

S. Górski – Z boiska na halę. Początek musiał być trudny…

M.Długosz – Zdecydowanie. To dwa inne światy. Musiałem się szybko przestawić. Dużo zawdzięczam grze w Polkowicach, gdzie tak naprawdę poszedłem po naukę. W moim przypadku było o tyle łatwo, że zawsze ciągnęło mnie do „łapania” na hali. Jeszcze grając w Chrobrym z przyjemnością brałem udział w turniejach organizowanych poza murawą. Z perspektywy czasu cieszę się, że tak się właśnie stało.

S. Górski – W ogóle nie myślałeś o tym aby wrócić?

M. Długosz – Wróciłem. Widać to nie takie proste (śmiech). Przez chwilę grałem w Sparcie Rudna. Wtedy graliśmy w halowej, drugiej lidze i była możliwość łączenia tych dwóch rzeczy. Teraz  gramy na najwyższym szczeblu rozgrywek i było by to zbyt duże ryzyko.

S. Górski – No właśnie przeskok był błyskawiczny…

M. Długosz – To prawda. Wszystko działo się szybciej niż się spodziewaliśmy. Na szczęście, wraz z wynikami podąża przyjemność i dobra atmosfera. Ledwo się zorganizowaliśmy, a już gramy w ekstraklasie.

S. Górski – Przejście z piłki amatorskiej do profesjonalnej. Kiedyś częściej widywaliśmy was bawiących się po zwycięskich meczach, z szampanem czy drinkiem w ręku. Trener Tomasz Trznadel, spytany na ostatniej konferencji, czy po historycznym zwycięstwie w ekstraklasie będzie piwko w szatni, odpowiedział „Nie pijemy alkoholu”. Rygor?

M. Długosz – Na pewno w drugiej i pierwszej lidze wyglądało to trochę inaczej. Każdy z nas przychodził tu tylko i wyłącznie z przyjemności. Nikt mu za to nie płacił. Owszem, po awansie do ekstraklasy wszystko zaczęło przybierać kształty profesjonalnego grania, w związku z czym wyrzeczenia są niezbędne. Nie powiedział bym jednak, że jest aż tak rygorystycznie. Wiadomo, z umiarem. Często spotykamy się wspólnie z żonami. Myślę, że takie spotkania są potrzebne przy budowaniu większej więzi w zespole.

S. Górski – Mówi się, że ekstraklasa w Głogowie to sukces przede wszystkim Tomasza Trznadla.

M. Długosz – Ja uważam, że mamy dwóch zwycięzców. Pierwszą osobą jest prezes, który  wykładając pieniądze zdecydował się stworzyć tę drużynę. Drugą postacią jest właśnie Tomek, który stworzył ten zespół i wszystko poukładał. Nie znam trenera, który z roku na rok zrobił awans aż do ekstraklasy. Z pewnością jest to jego duża zasługa.

S. Górski – Wróćmy do twojej osoby. Grałeś we wcześniejszych rozgrywkach i byłeś podstawowym bramkarzem tego zespołu. Niestety po sukcesie jakim jest awans do ekstraklasy nabawiłeś się kontuzji i przez dłuższy czas nie grałeś.

M. Długosz – Awans kosztował nas wszystkich dużo wysiłku. Ciężko przepracowaliśmy sezon przygotowawczy do ekstraklasy i tu niestety przydarzyła mi się kontuzja. Zerwałem wiązadła w stawie barkowo-obojczykowym. Pierwsza diagnoza lekarza mówiła o 4 miesiącach przerwy, co wiązało się z tym, że w tej rundzie nie zagram. Na szczęście po wizycie w Poznaniu okazało się, że będzie lepiej. Po sześciu tygodniach wróciłem do treningów i po raz pierwszy w Głogowie wystąpiłem na poziomie ekstraklasy.

S. Górski – Debiut nie byle jaki. Wszyscy kibice byli pełni podziwu twoich interwencji w bramce..

M. Długosz – Nie lubię siebie oceniać i robił tego nie będę. Od tego jest sztab szkoleniowy. Cieszę się, że nie puściłem bramki. Niestety mogłem grać tylko 20 minut.

S. Górski – No właśnie. Co się stało?

M. Długosz – Wydawało się, że jestem już w pełni zdrowy. Przy którejś interwencji poczułem ból w barku i wolałem nie ryzykować.

S. Górski – Plan minimum utrzymanie w lidze.. Uda się?

M. Długosz – Przed każdymi rozgrywkami prezes informował nas, że gramy o najwyższe cele czyli miejsce, które pozwoli nam wystartować w wyższej lidze – dwa lata z rzędu udało się awansować z pierwszego miejsca. W tym momencie awans nam nie grozi więc prezes i powiedział „Chłopaki, gramy o mistrza”. Pierwsze spotkania pokazały, że gramy naprawdę dobrze. Niestety, brakuje nam trochę szczęścia. Jestem pełen optymizmu i mam nadzieję, że ten mecz z Chojnicami będzie przełomowy.

S. Górski – Pozostaje mi życzyć Ci zdrowia..

M. Długosz – Tak, przede wszystkim. Nie jestem przyzwyczajony do oglądania meczu z trybun.

S. Górski – Tego Ci życzę.

 

Tagi:, , , , ,

Trackback z Twojej witryny.

S. Górski

Mówią, że lokalny patriotyzm w dzisiejszych czasach do niczego nie prowadzi, a ja nie wyobrażam sobie życia w innym miejscu. Już od najmłodszych lat reprezentowałem barwy głogowskich klubów sportowych, wpychając nos wszędzie gdzie tylko się mieścił. Ciekawość pozwoliła mi być wszędzie tam gdzie coś się działo, a ludzie wokół mnie zawsze mieli świeże informacje. Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, ale to nie szkoła nauczyła mnie wiary i siły by zacząć zmieniać świat od siebie. Sport, edukacja i muzyka są w moim życiu postaciami pierwszoplanowymi, cała reszta to tło, którego poszczególne elementy, od czasu do czasu się uwypuklają. :)

Nadchodzące Wydarzenia

Lip
16
pon
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Lip 16@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
12:00 Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Lip 16@12:00 – 17:00
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od godz. 12:00 do 17:00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie[...]
15:15 MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
Lip 16@15:15 – 16:00
MOK: Dziecięca sekcja plastyczna @ MOK, sala plastyczna
DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA: Dzieci 4-7 lat poniedziałki i środy, godz. 15.20 – 16.00 sala plastyczna MOK prowadząca Joanna Kinder Bezpłatnie, po uprzednim zapisaniu dziecka w BOK. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
15:30 Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Balet – dziewczynki i chłopcy 4-... @ MCK Mayday, sala fitness
Lip 16@15:30 – 16:00
Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zaprasza na zajęcia baletu dla dzieci w wieku 4-5 lat. Lekcje odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15:30 – 16:00. Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt: 45[...]
15:45 Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Zajęcia teatralne dla dzieci – U... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Lip 16@15:45
Zajęcia teatralne dla dzieci - Uśmiechnięty Teatrzyk @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
„UŚMIECHNIĘTY TEATRZYK” – to warsztaty teatralne dla dzieci 6-9lat. poniedziałki, godz. 16.00 – 17.00 – sala koncertowa MCK MAYDAY czwartki, godz. 15.45 – 16.45, sala koncertowa MCK MAYDAY prowadząca Agnieszka Urbanowska-Wilczyńska koszt: 30zł/miesięczniePodziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:00 Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
Lip 16@16:00 – 17:30
Treningi Judo w Borku @ Świetlica Wiejska w Borku
UKS Głogowski Klub Judo zaprasza na treningi, które odbywają się w Świetlicy Wiejskiej w Borku. Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu (poniedziałek i środa) w godz. 16:00-17:30. Więcej szczegółów na plakacie. Zapraszamy!Podziel się:FacebookTwitterGoogleE-mailDrukujWięcejTelegramLinkedInPinterestPocketSkypeRedditWhatsAppTumblr
16:30 Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Lip 16@16:30 – 18:30
Laboratorium kreacji artystycznej @ MOK, sala widowiskowa
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia teatralne „Laboratorium kreacji artystycznej”, które odbywają się w każdy poniedziałek w godz. 16:30 – 18:30. Koszt to 30 zł za miesiąc. Zajęcia prowadzi Aleksandra Leosz. LABORATORIUM KREACJI ARTYSTYCZNEJ poniedziałki,[...]
19:00 Chór Beati Cantores – próby
Chór Beati Cantores – próby
Lip 16@19:00 – 20:00
Chór Beati Cantores - próby
Stowarzyszenie Chór Beati Cantores w Głogowie ogłasza nabór do wszystkich sekcji głosowych. Osoby zainteresowane – pragnące realizować się w śpiewie chóralnym, zapraszamy na próby chóru w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19:00 w salce[...]
20:00 Fitness Total Body Workout @ Gimnazjum nr 2 w Głogowie
Fitness Total Body Workout @ Gimnazjum nr 2 w Głogowie
Lip 16@20:00 – 21:00
Fitness Total Body Workout @ Gimnazjum nr 2 w Głogowie
Zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach Fitness Total Body Workout, które odbywają się w każdy poniedziałek oraz środę w Gimnazjum nr 2 w Głogowie. Zyskaj radość energię, popraw kondycję, spal setki kalorii i bądź fit![...]
Lip
17
wt
10:00 Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Sztuki walki z Bartoszem Derenow... @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
Lip 17@10:00
Sztuki walki z Bartoszem Derenowskim @ Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY (MCK Mayday)
JUŻ DZIAŁAJĄ w MCK MAYDAY! Zajęcia różnego rodzaju SZTUK WALKI, prowadzone przez BARTOSZA DERENOWSKIEGO. BARTOSZ DERENOWSKI – utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia[...]
12:00 Happy Hours
Happy Hours
Lip 17@12:00 – 17:00
Happy Hours
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od 12.00 do 17.00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie mrożoną[...]
12:00 Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Lip 17@12:00 – 17:00
Piwnica Artystyczna: Happy Hours @ Piwnica Artystyczna pod Św. Mikołajem
Kawiarnia Piwnica Artystyczna Pod św. Mikołajem codziennie oferuje głogowianom Happy Hours. Od godz. 12:00 do 17:00 lane będzie czeskie piwo oraz w pełni naturalne soki w obniżonej cenie. Dodatkowo pracownicy gorąco zapraszają na letnie ochłodzenie[...]

Twitter

POWIADOM NAS

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!

X