Medium i Pokahontaz – Noc sylwestrowa w MCK Mayday!

Z ciekawą propozycją nocy sylwestrowej wyszło w tym roku Młodzieżowe Centrum Kultury w Głogowie. Takiej możliwości głogowianie nie mieli jeszcze nigdy. Tacy artyści jak Medium, Rahim, Fokus czy Zgas spędzą ostatnią noc bieżącego roku w naszym mieście!

Bramy klubu otwarte zostaną o godz. 19:00, a start imprezy zaplanowano na godz. 20:00. Wraz z Mediumem, Rahimem i Fokusem pojawią się goście. M.in dwukrotny mistrz polski, pochodzący z Głogowa – Zgas, a także dj Bambus, który grał będzie do samego rana. Cena biletów to 30 zł – płatne do 10 grudnia, 40 zł – płatne do 25 grudnia, 50 zł – do startu koncertu.

Koncert odbędzie się w ramach trasy koncertowej wytwórni Bozon Records –Bozon Records Tour 2013. Medium w tegoroczną trasę rusza wraz zespołem, w  skład którego wchodzą Steve Nash – Mistrz Swiata Dj-ów IDA 2012 w kategorii „show” oraz Jakub Skowronski – student Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, uzdolniony trębacz jazzowy. Ponadto, na scenie pojawi sie Zgas – dwukrotny Mistrz Polski w beatboxie – prezentując (pierwsze takie na świecie) beatboxowe show wraz ze swoja kukiełką – Zgasikiem.

Bilety do nabycia:
Biuro Obsługi Klienta MOK, Pl.Konstytucji 3 Maja 2, Głogów, tel.768336574
Biuro Obsługi Klienta MCK Mayday, ul.Perseusza 11, Głogów, tel.885802801

 

Pokahontaz – polski skład hip-hopowy, powstały po rozwiązaniu Paktofoniki (21 marca 2003). Tworzą go: Fokus (Wojciech Alszer), Rahim (Sebastian Salbert) oraz DJ Bambus (Sebastian Michalski). Od czasu założenia grupa wielokrotnie występowała m.in. w Polsce i Stanach Zjednoczonych. 24 maja 2004 roku ukazał się pierwszy promocyjny singel zatytułowany “Wstrząs dla mas”, do którego powstał także teledysk. 2 kwietnia 2005 ukazał się pierwszy album grupy Pokahontaz – “Receptura” wydana przez wytwórnię Kreska Records. Na płycie znalazły się bity autorstwa takich producentów, jak Straho, Minix czy DJ 600 V. Pod koniec 2005 roku, do sklepów miała trafić reedycja płyty Receptura, pod nazwą Receptura +. Miała zawierać kawałki z Receptury i remiksy zrobione przez DJ 5cet’a, i innych producentów. Ostatecznie jednak płytę postanowiono rozdawać za darmo na koncertach i udostępniono na oficjalnej stronie zespołu. Od czasu “Receptury” obydwaj raperzy z powodzeniem realizowali się na solowej płaszczyźnie oraz angażowali się w inne projekty muzyczne. W 2011 roku artystyczne drogi Rahima i Fokusa zeszły się ponownie, co zaowocowało pracami nad nowym materiałem. W październiku 2012 roku ukazała się druga płyta zespołu zatytułowana „Re-kontakt”. Fonograficzny powrót Pokahontaz to 15 premierowych utworów. Artyści przy pracy nad nowym albumem nie uciekają od muzycznych eksperymentów. W tym celu podjęli współpracę z DiNO, jednym z najbardziej kreatywnych producentów na polskiej scenie hip-hopowej. Na płycie „Rekontakt” pojawili się: Emilyrose, Pezet, Łona oraz Grizzlee z East West Rockers.

http://www.youtube.com/watch?v=XDTYdw3X8JI

MEDIUM

W 2008 roku opublikował demo zatytułowane „Seans spirytystyczny”, które było wymieniane w gronie najlepszych płyt z podziemia tegoż roku. W 2010 roku wypuścił kolejny nielegal zatytułowany „Alternatywne źródło energii” (jedynym gościem na płycie był O.S.T.R), którym zwrócił na siebie uwagę szerszego grona odbiorców muzyki rap. W końcu, w 2011 roku, zadebiutował na oficjalnej polskiej scenie muzycznej, płyta pt. „Teoria Równoległych Wszechświatów”, wydana w Asfalt Records i został okrzyknięty odkryciem oraz debiutem 2011 roku. Rok później, ukazało sie dwupłytowe wydawnictwo pt. ‘”Graal”, które pomimo bardzo osobistych utworów i często kontrowersyjnych treści związanych z wiara, polskością i tożsamością, zaliczone zostało do jednej z najlepszych płyt 2012 roku i znalazło się na 18. miejscu krajowej listy sprzedaży płyt OLiS. W lutym 2013 r. Medium opuścił Asfalt Records i powołał do życia własna wytwórnie pod nazwa Bozon Records. W czerwcu 2013 roku ukazał sie projekt pt. “Egzegeza – Księga Słów” (prod. Galus). Kolejną płyta artysty zaplanowana jest na pierwszą część 2014 roku.

http://www.youtube.com/watch?v=0hgEtl_lvfU

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sign Up for Our Newsletters

Get notified of the best deals on our WordPress themes.

You May Also Like

Powarsztatowy spektakl

Wczoraj (28.01) odbył się powarsztatowy spektakl uczestników warsztatów teatru tańca na podstawie…

Kulturalny Rozkład Jazdy

To już ostatni tydzień wakacji! Nieuchronnie zbliża się jesień. Instytucje kultury przygotowały na ten tydzień jednak mnóstwo imprez, które uprzyjemnią nam trudne pożegnanie z błogim wakacyjnym czasem.

Przed nami 32 Głogowskie Spotkania Jazzowe 2016

Już od trzydziestu dwóch lat głogowska jesień nabiera kolorów w jazzowych rytmach. Głogowskie Spotkania Jazzowe odwiedzą najwybitniejsi muzycy zarówno polscy jak i zagraniczni. Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zadbał o różnorodność gatunków i stylów muzycznych – kogo będziemy mogli zobaczyć podczas XXII edycji festiwalu na głogowskich scenach?

Dawid Kwiatkowski w Głogowie!

Już w drugim tygodniu sierpnia na głogowskich fanów Dawida Kwiatkowskiego czeka nie lada gratka. Dokładnie 9. sierpnia o godz. 18:00 w głogowskim klubie MCK Mayday wystąpi młody i charyzmatyczny piosenkarz z zespołem!