Finał zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt
2013-12-09-final-zbiorki-darow-dla-bezdomnych-zwierzat@Glogow-545873_475465929241820_2001239063_n

Kilkadziesiąt puszek z karmą, miski, zabawki, koce trafiły wczoraj do czworonożnych mieszkańców głogowskiego schroniska. Zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt przygotowali już po raz trzeci urzędnicy Starostwa Powiatowego. Do akcji włączyły się także dzieci z Przedszkola nr 20.

Starostwo Powiatowe w Głogowie już po raz trzeci zorganizowało zbiórkę darów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska we Wróblinie Głogowskim. Zarówno poprzednie akcje jak i tegoroczna zaowocowały ogromną ilością zebranych rzeczy. Dzięki bezinteresownej pomocy mieszkańców Głogowa udało się zgromadzić kilkadziesiąt kilogramów karmy suchej, kilkadziesiąt puszek z karmą mokrą, a także kołdry, poduszki oraz koce.
Wszystkie zebrane dary zostały przekazane dnia 9 grudnia zwierzątom ze schroniska we Wróblinie Głogowskim.

Do akcji, organizowanej przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej w Starostwie Powiatowym, co roku zapraszani są urzędnicy oraz mieszkańcy Głogowa, którzy przynoszą rzeczy potrzebne zwierzętom na zimę. Za każdym razem jest to pełen samochód darów, który dociera w okolicach początków grudnia do schroniska.

Po raz kolejny do akcji włączyły się dzieci z Przedszkola Publicznego nr 20 w Głogowie – “Przedszkolaki oraz ich wychowawczynie co roku przyłączają się do naszej akcji i wspomagają ją ogromną ilością darów. Jest to szczególnie godne szacunku i podziwu, że tak małe dzieci rozumieją potrzebę pomocy i tak aktywnie chcą pomagać, szczególne wyrazy uznania kierujemy również do Pań, które propagują tą ideę i uczą swoich podopiecznych empatii i konieczności pomocy bezbronnym zwierzakom” –  mówi Bartek Adamczak, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego.

Dzieci z  z przedszkola uzbierały dla zwierząt w schronisku kilkadziesiąt worków karmy, puszek i koców.

Co roku aktywnie włącza się do akcji i hojnie wspomaga ją niezbędnymi rzeczami także Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Głogowie.

Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS oficjalnie istnieje od 2008 r. Stowarzyszenie aktywnie działa na rzecz humanitarnego obchodzenia się ze zwierzętami oraz niesie pomoc w zapewnieniu im niezbędnych warunków bytowania.  Od początku istnienia głównym celem Stowarzyszenia była budowa schroniska dla bezdomnych zwierząt na terenie miasta Głogowa. Udało się w 2010 r., wtedy odbyło się oficjalne otwarcie schroniska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

W Głogowie powstanie karta rodziny wielodzietnej?

Na ostatniej sesji Rady Miasta, która miała miejsce w ubiegły wtorek (8 stycznia) głównym tematem był budżet na nowy 2013 rok. Przed głosowaniem nad budżetem każdy klub miał prawo wygłosić swoje zdanie na temat przygotowanego budżetu. Swoje zdanie mógł też wyrazić każdy radny miejski. Z takiej możliwości skorzystał Eugeniusz Patyk, który zaproponował żeby w Głogowie powstała karta rodziny wielodzietnej.

Konkurs na najlepszą pracę w historii głogowskiej uczelni

W tym roku mija 10 lat od założenia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie. Z tej okazji głogowska uczelnia planuje zorganizować wiele imprez dla uczczenia tego jubileuszu. Jednym z wydarzeń, które wpisuje się w obchody rocznicy jest ogłoszony przez uczelnie konkurs na najlepszą Pracę Licencjacką i Inżynierską. . Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.

Skradziony obraz Wojciecha Fangora wrócił do właściciela

Obraz autorstwa Wojciecha Fangora pod tytułem “M51” został w 2011 roku skradziony…