Ostatnie w tym roku głosowanie głogowskich radnych
zdjęcie arch. 2013-12-03-sesja-nadzwyczajna@sala-rajców@Głogów-01

Na dzisiejszej sesji nadzwyczajnej, radni miejscy będą głosować w sprawie  udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Głogowskiemu. Chodzi o kwotę prawie 115 tys. złotych, które mają zostać przekazane w formie dotacji celowej na spłatę rat kapitałowych i odsetkowych.

Dzisiaj, dwa dni przed końcem roku, w Ratuszu odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, na której radni głosować będą w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Głogowskiemu w wysokości do 114.868,00,  w formie dotacji celowej. Dotacja ma być przeznaczona na dokonanie spłat rat kapitałowych i odsetkowych. Środki finansowe na pomoc będą pochodziły z budżetu Gminy Miejskiej Głogów na 2013 rok.

“W związku z przejęciem przez Powiat Głogowski zobowiązań Zespołu Opieki Zdrowotnej w Głogowie, Rada Miejska w Głogowie będzie głosować w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Głogowskiemu w wysokości do 114.868,00 zł, z przeznaczeniem na dokonanie spłaty w miesiącu grudniu 2013 r. rat kapitałowych i odsetkowych, wynikających z umów kredytowych zawartych w lipcu 2005 r października 2007 r.” – informuje Andrzej Koliński, przewodniczący Rady Miejskiej.

Gmina Miejska Głogów zgodnie z zawartymi umowami poręczeń do 31 października 2013 r. dokonywała spłat rat kapitałowych i odsetkowych kredytów za kredytobiorcę tj. Zespół Opieki Zdrowotnej. Przejęcie przez Powiat Głogowski zobowiązań z tytułu kredytów zwolniło Gminę Miejską Głogów z obowiązków wynikających z udzielonych poręczeń. Tym samym Powiat przejął na siebie wszystkie zobowiązania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.