Styczniowe wyjazdy ze STiR Zwiedzak!

Czas rozpocząć zimowe, noworoczne szaleństwo. Za oknami w naszym mieście śniegu brak. Także w górach deficyt jest zauważalny, ale Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji Zwiedzak gwarantuje, że podczas dwóch, styczniowych wyjazdów go nie zabranie.  Pierwsze w tym roku obrane cele, to Jańskie Jaźnie i Harrachov. Pierwszy z nich już jutro (4 stycznia 2014r) o godz. 06:00.

Już jutro inauguracja nowego roku na stoku narciarskim i trasie saneczkowej w Jańskich Łaźniach – W pierwszy weekend autokar zawiezie uczestników do Jańskich Łaźni, tam też znajduje się bezpieczna i według wielu najciekawsza trasa saneczkowa w Czechach, gdzie mogą spędzić mile czas całe rodziny z dziećmi. Osoby, które będą chciały pojeździć po nartostradach Peca Pod Śnieżką, będą mogły w kilkanaście minut przejechać na nie specjalnymi ratrakami przez góry. Jest to również dobre miejsce, by zacząć swoja przygodę z narciarstwem. Pod okiem instruktora można postawić tu swoje pierwsze kroki. Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:00 w sobotę 4 stycznia 2014r. z parkingu pod MOK w Głogowie, koszt uczestnictwa to 50zł od osoby – informuje Bartosz Ławrowski, prezes Stowarzyszenia Zwiedzak.

– W kolejny weekend zaplanowany jest wyjazd do Harrachova na narty i snowboard oraz jak już tradycyjnie przy wyjeździe do Harrachova będzie możliwość udania się na biegówki do Jakuszyc, gdzie na pewno kilku uczestników wyjazdu będzie biegało na nartach biegowych po dobrze przygotowanych trasach Polany Jakuszyckiej. Wyjazd  ustalony został na godzinę 6:00 w sobotę 11 stycznia 2014r. z parkingu pod MOK w Głogowie, koszt uczestnictwa to również 50zł od osoby – zapowiada prezes stowarzyszenia.

Tradycyjnie już istnieje także możliwość wykupienia ubezpieczenia typowo narciarskiego, można zrobić to we własnym zakresie lub wykupić je za pośrednictwem stowarzyszenia. Ubezpieczenie obejmujące koszty leczenia, koszty akcji ratunkowej, NW i OC – koszt to 5zł na osobę. Aby móc z niego skorzystać należy w trakcie rezerwacji miejsc w uwagach dopisać dane osób objętych ubezpieczeniem (imię, nazwisko, adres i PESEL).

 

Kliknij aby zarezerwować miejsca!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Urbex, czyli rozrywka dla odważnych

Plecak, wygodne buty i latarka – to właściwie wszystko, w co należy się wyposażyć. Do tego spodnie z kilkoma kieszeniami, telefon i… duży zapas odwagi. Później są już tylko nikomu nieznane przejścia, opuszczone budynki, dziwne znaleziska. O urban exploringu rozmawiamy z Dawidem Kowalczykiem, głogowskim pasjonatem tej formy rozrywki.

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zaprasza na wykład i wycieczkę patriotyczną

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zaprasza głogowian na wykład oraz wycieczkę patriotyczną! Będzie to już siódma wyprawa z cyklu „Śladami tradycji niepodległościowych w Wielkopolsce”. Uczestnicy w najbliższą sobotę odwiedzą Poznań i Kórnik. Natomiast dzień wcześniej, w piątek 16-go listopada będzie można wysłuchać wykładu o powstaniu wielkopolskim i jego wpływie na kształtowanie granic II Rzeczpospolitej.

Głogowska MARINA zaprasza na rejs

Głogowska MARINA działa od 1 marca, ale w długi weekend majowy nastąpi jej oficjalne, uroczyste otwarcie dla mieszkańców Głogowa. Dnia 22 marca na pokładzie statku Laguna Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz wraz z zaproszonymi gośćmi opowiedział o planach związanych z rejsami na nadchodzący sezon. MARINA prezentuje bogatą ofertę dla turystów, zarówno dorosłych jak i tych najmłodszych. Pierwsze rejsy już w Wielkanoc.