Żukowice: Młodzi adepci fotografii

“Edukacja z fleszem” to projekt w ramach, którego dzieci z terenu gminy Żukowice uczestniczą w cyklu warsztatów fotograficznych. Ostatnio młodzi adepci fotografii, fotografowali głogowskie sukiennice i wieżę ratuszową.

Trwa cykl warsztatów fotograficznych w ramach projektu „Edukacja z fleszem”. Celem projektu jest zapoznanie się ze sztuką fotografowania, obsługi sprzętu fotograficznego oraz obróbką zdjęć. W ramach realizacji projektu od 1 grudnia 2013 r. do 28 lutego 2014 r. dzieci w wieku od 10 do 15 lat z terenu Gminy Żukowice, biorą udział w warsztatach teoretyczno – praktycznych z wykwalifikowanym fotografem. Projekt obejmuje zarówno zajęcia plenerowe, jak i zajęcia w profesjonalnym studiu fotograficznym.

Młodzi pasjonaci fotografii wyjechali 30 grudnia na wycieczkę do Głogowa. Celem wyjazdu było przedstawienie uczestnikom projektu profesjonalnej wystawy fotograficznej. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie podziemnych sukiennic miasta oraz wieży ratuszowej, co z kolei stało się doskonałą okazją do wykonania zdjęć.

2 stycznia 2014 r. odbyło się kolejne spotkanie. Tym razem uczestnicy zebrali się w bibliotece w Nielubi na warsztatach teoretycznych z wykwalifikowanym fotografem – Panem Marcinem Siwkiem.

Pan Marcin podzielił się wiedzą, zdobytą podczas swojej praktyki i zapoznał wszystkich zebranych z podstawowymi pojęciami dotyczącymi fotografowania, jak na przykład: zoom, flesz, obiektyw, lampa i wiele, wiele innych. Ponadto pokazał różnice pomiędzy aparatem cyfrowym , a lustrzanką. W ramach warsztatów, uczestnicy poznali również różne typy zdjęć, np. reportażowe i portretowe. Każdy z osobna miał okazję do wykonania takich zdjęć, a następnie zostały one wyświetlone i omówione.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Newsletter TutajGLOGOW.pl

Otrzymuj najnowsze informacje prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…