Będzie ostro i kontrowersyjnie

“Będzie ostro i kontrowersyjnie” – tak o wykładzie Elżbiety Barys mówi Marcin Marciszak, jeden z organizatorów spotkania. W najbliższą niedzielę, w ramach akcji Godzina dla Polski, organizowany jest wykład zatytułowany: “Masoneria przeciw Kościołowi Katolickiemu”. Prelekcję poprowadzi polityk, radca prawny i nauczyciel akademicki Elżbieta Barys.

Twórcy akcji “Godzina dla Polski”, Stowarzyszenie Sympatyków Chrobrego Głogów oraz Klub Gazety Polskiej w Głogowie organizują kolejne spotkanie. Z prelekcją do Głogowa przyjdzie mec. Elżbieta Barys, która wygłosi wykład pt. “Masoneria Przeciw Kościołowi Katolickiemu”.

“Oni klęczą w Kościele i udają. Posługują się patriotyzmem. Uczą ich tego na szkoleniach, wśród masonerii” – mówi w jednym ze swoich wykładów mec. Elżbieta Barys, przez niektórych nazywana ekspertem w dziedzinie demaskowania masonerii.

Co to jest masoneria? Skąd się biorą masoni? Czy loże masońskie to temat naszych czasów, czy też może niegroźna zabawa bogaczy z przeszłości? Czy Kościół Katolicki ma się kogo i czego obawiać? Na te i na wiele innych pytań związanych z masonerią będzie odpowiadać Elżbieta Barys.

“Będzie ostro i kontrowersyjnie. Teorie spiskowe związane z tematem przestaną być zagadką. Przygotujcie się na wstrząsający wykład. Po tym spotkaniu obraz otaczającej nas rzeczywistości zmieni się całkowicie” – zapowiada Marcin Marciszak ze Stowarzyszenia Sympatyków Chrobrego Głogów.

Masoneria to bardzo kontrowersyjny i trudny temat. Wachlarz stosowanych dla niej określeń jest niezwykle szeroki i obejmuje w tym samym stopniu „awangardę postępu”, co i „pomiot szatana”. Wbrew pozorom ustalenie jednoznacznej definicji nie jest zadaniem prostym, gdyż już od momentu powstania była to organizacja wzbudzająca wiele kontrowersji.

Od samego początku miała ona wielu zwolenników, ale równocześnie wcale nie mniej przeciwników. Z jednej strony możemy usłyszeć, że “związek to światowo-obywatelski, w wyższych, czysto ludzkich celach podjęty; moralna wolność od występków, namiętności i przesądów, koniecznym jego warunkiem“. Równocześnie jednak nie brak opinii, że “Masoneria to najpotworniejszy związek! To szkoła intryg, zbrodni i fałszu! Jeżeli głosi hasła miłości, braterstwa — to w celu by snadniej naiwnych zdeprawować, ogłupić!”

Wszystkich, którzy chcą posłuchać co na ten temat ma do powiedzenia mec. Elżbieta Barys, organizatorzy spotkania zapraszają do Kościoła św. Klemensa, w niedzielę na godz. 17.oo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Newsletter TutajGLOGOW.pl

Otrzymuj najnowsze informacje prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.