Pasowanie na czytelnika

W Szkole Podstawowej w Jerzmanowej, uczniowie pierwszych klas zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników szkolnej biblioteki. Z tej okazji starsi koledzy przygotowali dla nich ciekawe występy. Pierwszoklasiści, aby stać się pełnoprawnymi użytkownikami biblioteki musieli najpierw wykazać się wiedzą ze świata bajek.

Korzyści płynące z czytania dzieciom są niezaprzeczalne. Czytanie rozwija wyobraźnię dziecka, wzbogaca słownictwo, wspiera rozwój psychiczny, intelektualny i moralny dziecka, uczy samodzielnego myślenia, koncentracji, kształtuje pozytywne postawy i zachowania, uwrażliwia. Niestety z roku na rok książki czyta coraz mniej osób. Tym bardziej należy doceniać takie inicjatywy, które mają na celu uwrażliwiać dzieci na słowo pisane.

24 styczna nastąpiło oficjalne przyjęcie uczniów klas I Szkoły Podstawowej w Jerzmanowej im. Jana Pawła II, w poczet czytelników szkolnej biblioteki. Jest to wydarzenie ważne w życiu każdego członka społeczności szkolnej. Od tej chwili pierwszaki mogą korzystać z bogatych zasobów biblioteki. Świat bajek i baśni stanął przed nimi otworem.

Aby sprawdzić ich przygotowanie do roli czytelnika, uczniowie klas starszych wcielili się w znane postacie z bajek. Maluchy wykazały się ogromną wiedzą i bezbłędnie odgadły zadawane przez aktorów zagadki. Zapoznali się także z prośbami książki. Wychowawczynie, p. Grażyna Kołtowska i Justyna Kaniuczok z dumą słuchały odpowiedzi swoich wychowanków, którzy bezbłędnie wskazywali, jak należy obchodzić się z książkami.

Przedstawienie uatrakcyjniły swoimi występami wokalnym uczennice z klasy Va – Laura Gaworczak i Aleksandra Wojno. Po części artystycznej nastąpiło oficjalne pasowanie. Uczniowie złożyli słowa przysięgi dobrego czytelnika. Obiecali dbać o książki i ich nie niszczyć.

Na zakończenie każdy otrzymał słodką niespodziankę od pani dyrektor Marioli Tuz oraz pamiątkowy dyplom.

Jak twierdzi bibliotekarka, Barbara Tuczyńska – “Każdy pierwszoklasista to nieoszlifowany diament, który dzięki książkom, może zamienić się w pięknym diament”.

Tekst przygotowany we współpracy z redakcją Info.Szkoły.

2014-01-25-pasowanie-na-czytelnika@SP-Jerzmanowa@Jerzmanowa-IMG_0277

2014-01-25-pasowanie-na-czytelnika@SP-Jerzmanowa@Jerzmanowa-IMG_0294

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Newsletter TutajGLOGOW.pl

Otrzymuj najnowsze informacje prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…