Trwa policyjna akcja “Zima”

Trwa policyjna akcja “Zima”. Głogowscy policjanci wspólnie z pracownikami miejskich i gminnych ośrodków pomocy kontrolują miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne. Niskie temperatury, powodują że przebywanie poza budynkami i pomieszczeniami bez ogrzewania, jest niebezpieczne dla życia i zdrowia.

Policjanci stale kontrolują miejsca przebywania bezdomnych. Niskie temperatury, powodują że przebywanie poza budynkami i pomieszczeniami bez ogrzewania, jest niebezpieczne dla życia i zdrowia. Cykliczne kontrole, prowadzone są również wspólnie z pracownikami miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej.

“Nie pozostańmy obojętni, jeśli zauważymy bezdomnych w miejscach, w których są oni narażeni na wyziębienie i zamarznięcie. Informujmy o tym fakcie instytucje pomocowe i policję. Pozwoli to na uniknięcie tragedii” – mówi Bogusław Kaleta z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Głogowscy policjanci w dniach 23 – 26 stycznia,  skontrolowali 27 miejsc, w których były lub mogą przebywać osoby bezdomne. Cztery osoby zostały przewiezione do przytuliska w Żukowicach, a trzy do izby wytrzeźwień w Głogowie. W przypadku jednej osoby bezdomnej niezbędna była pomoc szpitalna.

Policjanci i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej proponują bezdomnym pomoc oraz informują o możliwości skorzystania z przytuliska w Żukowicach. Jest to szczególnie ważne gdy niskie temperatury stanowią zagrożenie dla ich zdrowia i życia. W szczególnych przypadkach zapewniamy transport.

“W okresie zimowym jeździmy w miejsca, gdzie wiemy, że oni przebywają lub nocują i namawiamy ich, żeby poszli do noclegowni, ale na siłę nie możemy tego zrobić. Jeżeli będzie taka sytuacja, związana z narażeniem życia i zdrowia, udzielimy im pomocy i przewieziemy ich do noclegowni” – mówi Bogusław Kaleta.

Mogą oni liczyć na pomoc instytucji działających na terenie powiatu głogowskiego. W Kuchni Brata Alberta 3 razy w tygodniu osoby bezdomne mogą skorzystać z obiadów. Kanapki i ciepła herbatę dostaną także w Parafii św. Klemensa. W noclegowni im. Brata Alberta, przy ul. Legnickiej bezdomni mogą się wykąpać i skorzystać z noclegu i ciepłego posiłku.

Szczegółowa informacja dotycząca punktów pomocy znajduje się na stronach internetowych KPP Głogów w zakładce BEZDOMNI.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…