Zaprotestują przeciwko przemocy wobec kobiet
Arch.-2013-09-warsztaty-salsy@stowarzyszenie-Szansa@Glogow-(fot.D.Jeczmionka)-01

Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży Szansa włącza się do międzynarodowej akcji One Billion Rising. Głogów jako jedno z kilkudziesięciu miast w całej Polsce weźmie udział w akcji, protestując przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Wyrazem protestu będzie taniec przed głogowskim ratuszem 14 lutego. Organizatorzy zachęcają głogowian do udziału w wydarzeniu.

Polska przyłączyła się do akcji “One Billion Rising”, która po raz pierwszy miała miejsce w Walentynki – 14.02.2013. Wzięło w niej udział ponad 200 państw w tym Polska, a w niej 30 miast.

W tym roku również Głogów będzie protestował przeciwko przemocy wobec dziewcząt i kobiet – “W tym roku zgłosiliśmy Głogów do międzynarodowej akcji ONE BILLION RISING, która ma na celu protest przeciwko przemocy wobec kobiet” – mówi Martyna Rybka ze Stowarzyszenia Szansa. Hasłem akcji jet: Powstań, Przemów, Tańcz przeciw przemocy wobec dziewcząt i kobiet.

“14 lutego 2014 roku będziemy protestować po raz kolejny. W Polsce też domagać się będziemy sprawiedliwości dla kobiet doświadczających przemocy, ale skupimy się przede wszystkim na prawach dziewczynek i dziewcząt” – mówi Martyna Rybka. Tematem zaproponowanym przez Eve Ensler (inicjatorki akcji) jest “One Billion Rising for Justice” – Miliard powstaje po sprawiedliwość.

Wspólnym działaniem jet właśnie taniec, do którego została specjalnie dobrana muzyka i choreografia.Wszyscy, którzy chcą się przyłączyć do akcji w ramach protestu będą właśnie tańczyć ten układ 14 lutego.

“W Głogowie będziemy tańczyć 14 lutego o godzinie 15.00 na placu przed ratuszem. Już teraz zapraszamy wszystkich na próby tańca: 12 lutego o godzinie 16.00 w Gimnazjum nr 3” – informują organizatorzy.

Dla tych, którzy jednak nie znajdą czasu na próbę, przygotowano specjalną instrukcję na stronie facebooka: onebillionrisingglogow, gdzie można znaleźć układ taneczny krok po kroku oraz wszystkie informacje dotyczące akcji w naszym mieście.

Dodatkowo Stowarzyszenie Szansa organizuje warsztaty z KRAV MAGI dla kobiet, które odbędą się 10 i 12 lutego o godzinie 16.30 w siedzibie Stowarzyszenia SZANSA. Zapisy na warsztaty już trwają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sign Up for Our Newsletters

Get notified of the best deals on our WordPress themes.

You May Also Like

Miał narkotyki na balkonie

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zatrzymali podejrzanego 29 – latka, który miał stawić się do odbycia kary w więzieniu. Mężczyzna miał trafić do więzienia, ponieważ nie zapłacił nałożonej na niego grzywny. Ukrywał się także przed wymiarem sprawiedliwości. Ostatecznie głogowscy policjanci zatrzymali 29 – letniego mężczyznę. Przy okazji w jego mieszkaniu ujawniono narkotyki. Na balkonie znaleziono dziesięć krzaków marihuany. Za posiadanie narkotyków 29 – letniemu mężczyźnie grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Głogów: 5 dni w roku bez biletu

Darmowa komunikacja w czasie Dni Głogowa, 22 września oraz 1 listopada i Wszystkich Świętych – taką uchwałę jednogłośnie przyjęli głogowscy radni, podczas wczorajszej sesji Rady Miasta. Czy Głogów pójdzie w ślady sąsiednich miast i wprowadzi darmową komunikacje dla wszystkich?

Sylwestrowa noc w klubie Mayday w Głogowie!

Młodzieżowe Centrum Kultury Mayday w Głogowie zaprasza na noc sylwestrową w rytmie hip-hopu. Takiej możliwości głogowianie nie mieli jeszcze nigdy. Tacy artyści jak Medium, Rahim, Fokus czy Zgas spędzą ostatnią noc bieżącego roku w naszym mieście!

„Polował” na Audi A4 w Głogowie

Głogowska policja zatrzymała 26-letniego mieszkańca Lubina, który na terenie Głogowa usiłował ukraść cztery samochody. Wartość pojazdów jakie padły łupem lub zostały uszkodzone przez sprawcę, wynosi 96 tysięcy złotych. Grozi mu za to kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.