Boisko Szkoły Podstawowej nr 12 w Głogowie zostanie wyremontowane

Nareszcie. Asfaltowe boisko szkoły podstawowej nr 12 doczeka się remontu. To ostatnia, głogowska placówka, której boisko negatywnie wpływa na wizerunek szkoły. Otarcia, rany i kontuzje na tym placu to norma. Już wkrótce może się to zmienić. To za sprawą planów renowacji placu przy ul. Mikołaja Gomółki. Remont ma się rozpocząć w tym roku.

Ostatnia większa impreza na placu sportowym Szkoły Podstawowej nr 12 odbyła się podczas ubiegłorocznych wakacji. Wtedy to, Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA w Głogowie, organizując turniej piłkarski postanowiło godnie i na sportowo pożegnać się z tym boiskiem. To był ostatni festyn sportowy na boisku, które jako jedno z nielicznych rzadko stało puste.

Jak zapowiada prezydent Jan Zubowski, pieniądze na tę inwestycję się znajdą – Ministerstwo może dofinansować połowę zadania, ale nie więcej niż milion złotych. O ten milion będziemy więc wnioskować. Resztę dołoży Gmina Miejska Głogów. Składamy więc wniosek z projektem i czekamy na decyzję.

W Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie dość niedawno zakończył się remont hali sportowej, a także odświeżono zewnętrzny wizerunek tej placówki. Kolejny, planowany etap prac, to dobra wiadomość dla zdecydowanej większości mieszkańców osiedla Kopernik. Jest to szkoła, do której uczęszcza największa liczba uczniów z pośród wszystkich szkół podstawowych w Głogowie. Warto także zauważyć, że po zajęciach szkolnych na boisku systematycznie przebywają młodzi ludzie, którzy otwarcie przyznają, że boisko stało się niebezpieczne do gry – często wpadamy w dziury, które na tym boisku się znajdują. Ta nawierzchnia nie spełnia już swojej roli. Cieszę się, że boisko na, którym właśnie rozgrywany jest ciekawy turniej zostanie wkrótce wyremontowane – mówi podczas piłkarskiego turnieju SZANSA Zasiedla Boiska, Adam Świątek, opiekun jednej z drużyn.

Trafna inwestycja.

Nareszcie się doczekaliśmy. Dzieciństwo juz dawno za mną ,miejsce zamieszkania zdecydowanie nie te. Dziwi fakt ,że SP12 jest jedną z ostatnich placówek, a nie jedną z pierwszych. Przecież, to właśnie tam, od zawsze korzystało najwięcej osób – komentuje internauta o nicku Adam.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Puchar Polski: Chrobry Głogów zagra z Legią Warszawa!

Najlepsza drużyna poprzedniego sezonu w Polsce, Legia Warszawa, będzie rywalem Chrobrego Głogów w meczu 1/8 finału krajowego pucharu. Klub ze stolicy wygrał Puchar Polski w poprzednim sezonie i obecnie celuje w obronę trofeum. Dla pomarańczowo-czarnych będzie to więc niezwykle trudna przeprawa.

W czwartek Chrobry Głogów pozna rywala w 1/8 finału Pucharu Polski

8 listopada o godz. 12:00 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się losowanie par 1/8 finału Pucharu Polski. W gronie drużyn, które zagrają na tym etapie rozgrywek, cały czas jest pierwszoligowy Chrobry Głogów. W poprzedniej rundzie pomarańczowo-czarni wygrali w Siedlcach 2:1.